Пятница, 30 октября 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Обмахлювати селян не вдалося!


Chernigiv zemlyaПринципову позицію прокуратури враховано Верховним Судом України 11.02.2014 при розгляді справи за позовом заступника прокурора області про визнання недійсними договорів міни сільгоспугідь, укладених в обхід мораторію на відчуження земель цієї категорії. 

Суд постановив, що обмін належних селянам земельних часток (паїв) загальною площею 240 га ринковою вартістю 4 млн. грн. між власниками земельних паїв з Чернігівського району і підприємцем із міста Києва відбувся незаконно, оскільки фактично ці угоди, зумовлені неграмотністю селян, були спрямовані на обхід встановленої державою заборони на продаж сільгоспугідь.

Як вже повідомлялося раніше, сумнівну оборудку було виявлено проведеними у 2013 році органами прокуратури області перевірками. Виявилось, що жителька Києва обмінювала належні селянам земельні частки (паї) площею від 2 до 5 га на ділянки землі для особистого селянського господарства по 1 сотці.

Таким чином, користуючись тим, що власники паїв не знають про справжню вартість їх землі, вона незаконно привласнила у Чернігівському районі 240 га земель сільськогосподарського призначення.

Правову оцінку діям підприємця та нотаріуса буде надано правоохоронцями Київщини за місцем укладення та посвідчення правочинів.

Справу за цивільним позовом прокурора про визнання недійсними угод міни земельних ділянок направлено на новий розгляд до суду касаційної інстанції.

Наталія ЧУСЬ


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/