Пятница, 19 апреля 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Обережні чернігівські депутати розставили акценти


Копия Cоколов1Величенький вступ Чернігівського міського голови Олександра Соколова безпосередньо перед затвердженням порядку денного 48-ї (позачергової) сесії Чернігівської міської ради 6 скликання, яка відбулось 16 лютого, вимальовував картинку чогось незвичайного.  

Так і сталося.

Вже під час початку пленарного засідання мер міста зумів так збити з пантелику більшість обранців від народу, що ті вже не соромилися навіть про це відкрито й заявляти прямо тут, на сесії.

Здавалося б, є узгоджений з керівниками груп порядок питань, які сесія повинна б розглянути. Залишилося тільки затвердити, розглянути й у випадку доповнень та пропозицій внести певні зміни з прийняттям відповідних рішень. Але такий варіант – для «сірих» сесійних зібрань, тобто таких, при яких діє жорстка дисципліна не лише у фракціях/групах, а й взагалі в суспільстві. У нашій розгалуженій системі, коли думки, погляди, судження, переконання, а відтак і пропозиції перехрещуються по всій сесійній залі, такий одноманітний варіант аж ніяк не проходить. Тим більше, коли ситуація в країні змінюється щодоби.

Соколов3

Позачергова сесія була скликана на вимогу депутатської групи «Батьківщина». Депутатам пропонувалося розглянути всього лише два питання: Про заяву Чернігівської міської ради на підтримку Звернення Верховної Ради України до ООН та інших міжнародних інституцій про визнання Російської Федерації державою-агресором, а так звані «ДНР» і «ЛНР» – терористичними організаціями, і друге – перейменування площі в обласному центрі.

Соколов2

Якщо розгляд питання про назву площі зайняло всього хвилин 5-10, то перше — депутати обговорювали трохи більше години.

Справа в тому, що вранці, перед початком сесії, робоча група у складі керівників деяких фракцій під керівництвом Олександра Соколова розробила новий проект рішення, який істотно відрізнявся від попереднього, вже раніше узгодженого.

На сесії більшість депутатів наполягали на прийнятті за основу, а після обговорення — в цілому проект рішення, який вже напрацьований за кілька днів до початку сесії. А тому внесені міським головою дві пропозиції, як доповнення до основного питання, більшістю присутніх депутатів були відкинуті.

Ініціативу своїх колег від «Батьківщини» підтримували народні обранці й від інших фракцій, про що свідчили їхні виступи.

Костянтин Іванов, Василь Білогура та інші наводили аргументи-докази щодо необхідності прийняття рішення депутатами, яке обумовлене через агресивну політику Кремля відносно України, щоправда, останній обранець закликав досить зважено підходити в формулюваннях, що пропонуються.

Здавалося б, на перший погляд, Соколов, який не бажав, аби були у рішенні сесії міськради окремі нюанси, залишався в меншості. Але на допомогу йому прийшли деякі депутати по колишній партійній «лінії». Вони й допомогли, власне, Соколову вирулити ситуацію, яка склалася на той момент.

Тамара Касаткіна (донедавна – з групи «Партії Регіонів») майже не побачила відмінностей між першим (попереднім) і другим (новим) варіантом проекту рішення. На її погляд, всі ці принципово-основні положення, через що, власне, і розгорілася жвава дискусія, залишалися й в іншому варіанті.  Хоча Касаткіна, на мій погляд,  дещо злукавила, бо якраз у другому варіанті «агресори» і «терористи» «були» лише у самій назві підготовленого документу – ані в преамбулі, і тим більше – в самому рішенні, цих слів там бракувало.

Зрештою, після перерви, яку ініціював однопартієць Касаткіної з «регіонів» Олег Шеремет, депутати все ж таки прийшли до консенсусу і назвали речі своїми іменами: Росію назвали – агресором, а так звані ДНР і ЛНР – терористичними організаціями. Не дивлячись на те, що проголосований всіма документ прийнятий і не за раніше підготовленим першопочатковим проектом, однак з нього увійшли до прийнятого рішення концептуальні положення.

Окрема точка зору депутата міськради В`ячеслава Лебідя на сесійні події й прийняте рішення — дивіться у власному відеоматеріалі тут: 

http://www.sknews.net/pomirkovani-chernihivski-deputaty-rozstavyly-aktsenty/

І хоча всі присутні депутати, а їх з 55-ти було 32, одноголосно висловили своє ставлення до реальних подій, не всі вони залишилися задоволені таким рішенням. Народні обранці – представники фракції від «Батьківщини» — наполягали, аби пункт щодо звернення до колег з міст-побратимів (а це й російські Брянськ, Псков та деякі інші міста Європи) був зазначений у рішенні. Однак, після прийняття проекту рішення «за основу», цю пропозицію Олександр Соколов «чомусь» на голосування не поставив, а відразу запропонував визначатися «в цілому».

Таким чином, депутати Чернігівської міської ради одностайно підтримали звернення Верховної Ради України до Організації Об'єднаних Націй, Європейського Парламенту, Парламенської Асамблеї Ради Європи, Парламентської Асамблеї НАТО, Парламентської Асамблеї ОБСЄ, Парламентської Асамблеї ГУАМ, національних парламентів держав світу про визнання Російської Федерації державою-агресором, а «ДНР» і «ЛНР» – терористичними організаціями.

Також депутати міської ради, підтримуючи позицію Президента України-Верховного Головнокомандуючого Збройних Сил нашої держави Петра Порошенка щодо захисту територіальної цілісності країни та інших дій, вчинених після Постанови Верховної Ради України від 27 січня 2015 року №129-VІІІ, які направлені на мирний процес політичного врегулювання ситуації на Донбасі, прийняли Заяву про підтримку мирного процесу політичного врегулювання ситуації на Донбасі.

Окрім цього питання, депутати Чернігівської міської ради вирішили перейменувати площу на перехресті проспектів Миру та Перемоги в Чернігові площею Героїв Небесної Сотні.

Був на сесії Сергій ВІТЕР


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/