Понедельник, 28 сентября 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Нове дорожнє покриття з'явилося на трасі Київ-Чернігів-Нові Яриловичі

Нове дорожнє покриття з'явилося на трасі Київ-Чернігів-Нові Яриловичі


ДП «ДОРОЖНІЙ КОНТРОЛЬ ЯКОСТІ» ПЕРЕВІРИВ ЯКІСТЬ НОВОГО ДОРОЖНЬОГО ПОКРИТТЯ НА 170-176-МУ КМ ТРАСИ М-01.

Нове дорожнє покриття на автомобільній дорозі М-01 Київ-Чернігів-Нові Яриловичі поблизу Великих Осняків відповідає державному стандарту якості. ДП «Дорожній контроль якості» перевірило якість виконаних робіт з поточного середнього ремонту на ділянці км 170+800 –  км 176+800 (правий проїзд). Площа ділянки - 56,1 тисяч метрів квадратних. план по вводу в експлуатацію — 6 км. Підрядна організація — ТОВ «ШБУ №14».

Перевірці пядлягав, як нижній (вирівнюючий), так і верхній шари нового дорожнього одягу.

Вирівнюючий шар

Лабораторія випробувань дорожньо-будівельних матеріалів ДП «Дорожній контроль якості» провела випробування зразків кернів асфальтобетону АСГ.Др.Щ.Б.НП ІІ за показниками: густина, границя міцності та водонасичення, коефіцієнт ущільнення, границя міцності при стиску, зерновий склад, кількість вяжучого. Випробування проведено на відповідність стандарту ДСТУ БВ.2.7-119:2011 «Суміші асфальтобетонні і асфальтобетон дорожній та аеродромний.Технічні усови», зміна№1. Керни асфальтобетону були відібрані на кожному кілометрі вирівнюючого шару нового дорожнього покриття.

Висновок лабараторії ДП «Дорожній контроль якості» наступний: «Асфальтобетон АСГ. Др.Щ.Б.НП ІІ за визначеними показниками відповідає вимогам ДСТУ Б В.2.7-119 :2011 «суміші асфальтобетонні і асфальтобетон дорожній та аеродромний. Технічні умови», з урахуванням зміни№1. За показником «Коефіцієнт ущільнення» відповідає вимогам ДБН В.2.3-4:2015 «Автомобільні дороги «, як для нижнього шару».

Верхній шар

Лабораторія випробувань дорожньо-будівельних матеріалів ДП «Дорожній контроль якості» провела випробування зразків кернів асфальтобетонних щебне-мастикових ЩМА-15 за показниками: густина, водонасичення, залишкова пористість. Зразки відібрані відповідно до вимог ДСТУ Б В.2.7-319:2016 «Суміші асфальтобетонні і асфальтобетон дорожній та аеродромний. Методи випробувань». Вирубка кернів верхнього шару нового дорожнього покриття була здійснена на кожному кілометрі виконаних робіт з поточного середнього ремонту.

Фахівці ДП «Дорожній контроль якості» здійснюють відбір проб дорожнього покриття на ділянці поточного середнього ремонту а/д М-01, км 170+800 –  км 176+800 (правий проїзд)

Висновок лабараторії ДП «Дорожній контроль якості»: «Асфальтобетон щеюне-мастиковий ЩМА за визначеними показниками відповідає вимогам ДСТУ  Б В.2.7-127:2015 «Суміші асфальтобетонні і асфальтобетон щебнево-мастиковий. Технічні умови».

Внутрішній контоль САД у Чернігівській області

Контроль за якістю виконаних підрядниками робіт здійснюється, як зовнішній, так і внутрішній. В складі Служби автомобільних доріг у Чернігівській області функціонує лабораторія з контролю якості виробництва, в якій проводяться випробування асфальтобетону,  щебеню, бітуму, емульсії та інших матеріалів. Контроль за якістю дорожньо-будівельних матеріалів і робіт здійснюється на всіх етапах виробничого процесу.

Зокрема, в процесі виконання дорожніх робіт регулярно здійснюється відбір проб асфальтобетонних сумішей безпосередньо із асфальтоукладача на місці влаштування покриття. В лабораторних умовах зразок  суміші випробовують на визначення таких якісних показників, як вміст бітуму і зерновий склад, об'ємна маса, водонасичення, набухання, міцність тощо. По завершенню робіт з укладання шару дорожнього одягу здійснюєється відбір кернів. Їх піддають випробуванням та визначають водонасичення, залишкову пористість, показник стікання в’яжучого, ступінь ущільнення тощо.

Фахівці Служби автомобільних доріг у Чернігівській області здійснюють відбір проб вирівнюючого шару дорожнього покриття на ділянці поточного середнього ремонту а/д М-01, км 170+800 –  км 176+800 (правий проїзд)

Окрім лабараторного, здійснюєтьсяі регулярний технічний контроль. Інженери Служби автомомбільних доріг регілярно контролюють дотримання підрядником технології, на місці здійснюють перевірку температурних показників асфальтобетонної суміші. Коли укладання дорожнього одягу виконано, здійснюють заміри ділянки для визначення фактичних обсягів виконаних робіт, їх геометричні параметри. За допомогою рейки визначають відповідність нормативам похили та рівність нового дорожнього покриття.

Технійчний котроль, визначення похилів та рівності на ділянці поточного середнього ремонту а/д М-01, км 170+800 –  км 176+800 (правий проїзд)

Анастасія Кропивницька


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/