Среда, 12 августа 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Незаконно ув’язнений Росією Олег Сенцов став фіналістом премії Сахарова

Незаконно ув’язнений Росією Олег Сенцов став фіналістом премії Сахарова


Олег Сенцов, український кінорежисер, якого незаконно ув’язнила Росія, став одним із фіналістів на здобуття премії «За свободу думки» імені Андрія Сахарова.

Інших двох фіналістів було обрано після спільного голосування депутатів з комітетів Європейського Парламенту із закордонних справ і розвитку. Ними стали:

  • Неурядові організації, які захищають права людини та рятують життя мігрантів у Середземному морі.
  • Марокканський політичний активіст Нассер Зефзафі.
Наступні кроки
25 жовтня Конференція Президентів Європейського Парламенту (Президент і лідери політичних груп) обере фінального лауреата. Церемонія вручення премії відбудеться у Європарламенті у Страсбурзі 12 грудня.
 
В контексті
Європарламент вручає премію «За свободу думки» імені Андрія Сахарова щороку. Її було засновано у 1988 році. Мета відзнаки – вшанувати осіб та організації, які захищають права людини і засадничі свободи. У 2018 році виповнюється 30 років з часу першого присудження премії.Торік премію Сахарова здобула демократична опозиція Венесуели. Цю відзнаку названо на честь радянського фізика і дисидента Андрія Сахарова.
Давід Стулік


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/