Суббота, 24 октября 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Незабутні. Пам’яті видатного миротворця і друга Сергія Шаповалова


Завжди надзвичайно важко і боляче втрачати справжніх друзів, світлих душею, благородних, совісних та водночас – мужніх, рішучих, самовідданих, готових будь-якої миті захищати свою Батьківщину. Яскравих, неординарних Особистостей, яких ми знали стільки років. Після тривалої хвороби завершив свій земний шлях видатний український миротворець, наш друг – начальник восьмого командного пункту армійської авіації, полковник Сергій Іванович Шаповалов.

Своєю могутньою статурою він нагадував Іллю Муромця. Втім, на відміну від давньоруського богатиря, котрий до того, як здійснити славетні подвиги, півжиття пролежав на печі, полковник Шаповалов потрапив на війну ще в юні літа.

Сергія Івановича було тричі важко поранено в Афганістані. Його підрозділ врятував від неминучої загибелі бійців дев’ятої роти – в тому самому запеклому бою, відтвореному у фільмі режисера Федора Бондарчука. Душмани настільки поважали мужнього й справедливого ворога, що, під час короткого перемир’я, навіть запрошували Сергія Івановича почаркувати на їхньому весіллі.

Це він, український офіцер Шаповалов, після кривавої бійні на Балканах, мирив сербів та албанців у Косовому, спілкувався з племенем канібалів у джунглях Сьєрра-Леоне і врятував сотні людей у Ліберії та Конго. Ми вже не могли злічити його хоробрих миротворчих місій! А коли на нашу землю прийшли віроломні окупанти, Сергій Шаповалов не раз героїчно виконував бойові завдання на сході України.

Він був одним із найкращих – Людиною, котрій цілком довіряєш і з якою готовий піти в розвідку. Саме завдяки таким Героям і Патріотам є та завжди буде наша незалежна Вітчизна.

Таким ви і залишитеся в наших серцях, дорогий Сергію Івановичу! Хай земля буде Вам пухом!

Сергій ДЗЮБА

Від редакції. 22 квітня 2017 р. у Чернігові прощалися з офіцером Збройних Сил України — командиром військової частини армійської авіації Сергієм Шаповаловим. Він пішов з життя передчасно після тяжкої хвороби. Як повідомили в північному регіональному медіа-центрі Міноборони України, Сергій Шаповалов кілька років був серед командирів українського вертолітного загону миротворчого контингенту в Африці, де наші пілоти проявили себе на найвищому рівні. Полковник Шаповалов присвятив усе життя армії. Був професіоналом найвищого рівня.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/