Пятница, 23 октября 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

«Невідома спадщина» відкрилася у Чернігові


Моренець-12 лютого історик-свободівець Віктор Моренець у м. Чернігів провів презентацію ілюстрованої книги-дослідження «Невідома спадщина». Видання містить спогади, статті щоденники старшин Армії УНР родом із міста Прилуки та Прилуцького району Чернігівської області.

Також у книзі представлені «Щоденник отамана Окремого козацького чорноморського кошу» та доповнення до книги «Земляки Миколи Міхновського в боротьбі за українську державність».

Зустріч відбулася в приміщенні Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки імені В. Г. Короленка. На презентацію зібралися журналісти, краєзнавці, громадські та політичні діячі, освітяни, студенти та інші.

Про створення та зміст книги розповів її автор – краєзнавець Віктор Моренець, представивши на проєкторі знімки документів і світлин із книги. Дослідник розповів також про особливості роботи в архівах.

Книга «Невідома спадщина» вийшла у світ за підтримки Чернігівської обласної організації Всеукраїнського Об’єднання «Свобода».

Також присутнім Віктор Моренець представив свої попередні видання:

«Земляки Миколи Міхновського в боротьбі за українську державність», яка розповідає про життєвий і бойовий шлях старшин і козаків Армії Української Народної Республіки – вихідців із Прилук та Прилуцького повіту (тоді ще Полтавської губернії). Рік виходу – 2012.

«Ічнянці в армії УНР». У книзі зібрано матеріял до літопису боротьби українців проти російської окупації у першому десятиріччі після большевицького заколоту 1917 року.Книгу Віктор Моренець створив у співавторстві з дослідником Віталієм Шевченком. Рік виходу – 2013.

«Земля, полита кров'ю». У книзі розповідається про повстанський рух на півдні Чернігівської области 1919–1923 рр. Рік виходу – 2013.

«Чернігівський процес». Видання містить стенограми та світлини з судового процесу над угорськими військовими. Рік виходу – 2014.

Наостанок краєзнавець Віктор Моренець відповів на запитання авдиторії.

Ольга МИНЕНОК


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/