Четверг, 4 июня 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Не перевівся рід Розумовських на землі. Про фестиваль у Батурині


Нащадки славного роду не забувають про своє коріння, постійно цікавляться  життям України, не забувають і про Батурин. 

22 жовтня відбулося у Батуринському палаці К.Розумовського довгоочікуване музичне свято — ІV Обласний музичний фестиваль-конкурс  молодих  виконавців  ім.А.К.Розумовського з нагоди річниці з дня народження А.Розумовського.

В цей непростий для України час ми всі знайшли в собі сили не лише продовжити розпочату чотири роки тому традицію і провести фестиваль, але й примножити його — як кількісно, так і якісно.

02

03Цього року зголосилися взяти участь у конкурсі  14 середніх спеціалізованих закладів Чернігівської та Сумської областей: традиційно Чернігівська міська школа мистецтв, Чернігівська музична школа ім. Є. Богословського, Глухівська школа мистецтв ім.Березовського, Коропська і Городнянська школи мистецтв, Бахмацька районна школа мистецтв ім.А.Розумовського, Козелецька дитяча музична школа, Конотопські дитячі музичні школи №1 і №2, Прилуцька школа мистецтв, вперше — Талалаївська дитяча музична школа, Конотопська дитяча школа мистецтв Конотопської міськради, Борзнянська та Остерська дитячі музичні школи. Номінантами фестивалю стала рекордна за всю історію нашого фестивалю кількість юних дарувань від 8 до 15 років -  56! Отже, популярність конкурсу зростає.

04 - копия

11Незмінними і вірними ідеї залишились організатори  фестивалю Чернігівське музичне  училище  ім.Л.Ревуцького  та  його  директор  заслужений діяч мистецтв  України  Суховерський  Володимир Михайлович, Благодійний фонд “Світанок”(м. Конотоп),   який  очолює  Лисенко Любов Йосипівна  та  вже довгі  роки  підтримує  наш  земляк, нині  мешканець  США  М.Г.Кочерга, Бахмацька районна школа мистецтв імені  А.Розумовського під керівництвом  заслуженого  працівника  культури  України  Іванька Олександра Петровича, Національний  заповідник “Гетьманська столиця” під керівництвом заслуженого працівника  культури України  Ребрової Наталії.

12

13Привітали зібрання генеральний директор заповідника Наталія Реброва і  директор Чернігівського музичного училища ім.Л.Ревуцького, заслужений діяч мистецтв, голова журі Володимир Суховерський. Благословив добру справу перед її початком настоятель Батуринської  церкви Покрови Пресвятої  Богородиці, капелан  батальйону “Золоті ворота” о.Роман.

Не перевівся рід Розумовських на землі. Нащадки славного роду не забувають про своє коріння, постійно цікавляться  життям України, не забувають і про Батурин. Привітання  від  нащадка роду Розумовських,  Грегора Розумовського   озвучила  заступник генерального директора Любов Кіяшко.

07Про історичну постать, в пошанування  пам’яті  якої  організований   фестиваль, розповіла учениця  Батуринської філії Бахмацької районної школи мистецтв ім. А.Розумовського  Іванна Ткаченко.

Цьогоріч  журі  працювало у такому складі: номінацію “Фортепіано” оцінювали — Суховерський  Володимир  – голова  журі ,   Борисова  Євгенія   — викладач-методист  фортепіано Чернігівського музичного училища ім.Л.Ревуцького. Іванько  Олександр   — директор   Бахмацької  районної  музичної  школи  ім.А.Розумовського. Переможців у номінації “Академічний спів” визначали  Роговець Лариса -  викладач-методист  сольного співу Чернігівського музичного училища ім.Л.Ревуцького, народна артистка України; Ситайло Світлана  — вчитель-методист  вокалу  Бахмацької районної музичної школи  ім.А.Розумовського, Тищенко Наталія — старший  викладач- методист  вокалу   Бахмацької районної музичної школи  ім.А.Розумовського.

Під час роботи журі з невеликим концертом блискуче виступили сестри Олександра та Варвара Драч з Конотопської дитячої школи мистецтв (викладач — Ірина Тагінцева). Пролунали цікаві і несподівані інструментальні композиції в ансамблі фортепіано і гітари, за що юні артисти отримали заслужені аплодисменти глядачів.

Відкриттям фестивалю стала Олеся Ковальчук, вихованка Козелецької школи мистецтв (викладач Ірина Тарасенко). Вона зайняла переконливе І місце в номінації “Фортепіано” молодшої категорії від 9 до 12 років. Також надзвичайно щедрим було журі ( і спонсор фестивалю, Благодійний фонд “Світанок”) на призові місця — у деяких номінаціях по декілька призових місць однієї вікової категорії. Отже всього було визначено 22 призери конкурсу!  Ось їхні імена: Валерія і Марія Пурик, Данило Плоцьких,  Андрій Расохацький, Таміла Нощенко, Ірина Пуліна, Ксенія Мотузка, Олександра Черненко, Дарина Удовичко, Дмитро Гагін, Анастасія Червонюк, Єлизавета Черняк, Катерина Скоп, Аліна Косова, Юлія Шевченко, Альона Шевченко, Юлія Новак,  Владислав Романенко, Анастасія Зайчикова та  Юрій Замерлов.

Родзинкою і нововведенням цьогорічного фестивалю  стало запрошення учасникам приїхати на фестиваль в українському національному вбранні. Абсолютна більшість дітей відгукнулися і були вбрані у одяг з елементами вишивки, або в українському стилі. Оцінювала зовнішній вигляд учасників  уродженка Батурина, дизайнер одягу Світлана  Згурська, чотири премії було вручено дітям за найяскравіші образи.

Юні дарування, які завітали на конкурс — це не просто наше майбутнє, але культурна  еліта  нації, якою ми пишаємося. Їх участь у заході — це маленька дещиця боротьби за сильну, процвітаючу, духовну Україну.

Наталія СЕРДЮК, завідувач відділу науково-просвітницької роботи НІКЗ «Гетьманська столиця»


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/