Понедельник, 18 января 2021   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Натхненні великим коханням. Книжкові новинки Чернігівщини


Чернігівська центральна міська бібліотека ім. Михайла Коцюбинського отримала нові цікаві книжки.

Особисто мені сподобався роман «Люди і тіні» придеснянця Анатолія Хоменка. У центрі роману – долі трьох друзів, яких звели разом тернисті шляхи війни, – Степана Захарченка, Леоніда Корнійця і Петра Кострова, а також – їхніх дітей та актриси Алесі Гутянської. Впродовж півстоліття крокують вони поруч, підтримуючи одне одного, творячи Добро, борючись із Кривдою. Наші історія та сучасність, любов і ненависть, будні й гостросюжетні, дивовижні пригоди тісно переплелися у цьому оригінальному творі, даючи змогу читачеві поміркувати над таким непростим сьогоденням і влитися до лав захисників Правди.

Більшість людей вважає, що живе. Але насправді – це лише існування… Меншість живе, бо мислить і бореться з Кривдою. Наш світ існує за законом бумеранга: жодне зло не минає безкарно… І навпаки – добро в кінцевому підсумку винагороджується. Любов – це начебто найбільш скомпрометоване людьми почуття, однак саме вона творить справжні дива, повертаючи нас до життя і вселяючи надію. Ми пам’ятаємо найбільш сокровенне – прекрасних і світлих людей, яких нам поталанило зустріти на життєвому шляху. Зрештою, ми усвідомлюємо сенс свого буття та рухаємося вперед – до світла, творячи Історію. І як тут не погодитися з автором?!

Цей проникливий роман створив Анатолій Михайлович Хоменко, який народився 14 вересня 1947 року в селі Озереди Корюківського району. За фахом – бібліограф, журналіст і вчитель рідної мови та літератури. Викладав у Ніжинському культурно-освітньому училищі, цікаво працював у районних газетах, бібліотекарем і педагогом у школі. Нині мешкає в Корюківці. Член Конгресу літераторів України. Автор поетичних збірок («Людина під небом», «Совість», «Голос», «Обличчя віку») та кількох повістей, які ще очікують на свого видавця. У виданні роману Анатолію Михайловичу допоміг його син Олександр. Книга вийшла у чернігівському видавництві «Десна Поліграф».

Там же надрукована збірка поезії та гумору Олега Воловика «Подаруй мені, мамо, дитинство…», присвячена трьом дочкам і чотирьом онукам. До цієї події автор ішов кілька десятків років. Тож кожне слово його – вимріяне, вистраждане, лине від душі й серця. Тут – щира любов до рідного краю та справжнє, велике кохання! Олег Миколайович народився на Чернігівщині. Був завідувачем сільських клубів. Служив в армії. Працював у міліції… Він – учасник ліквідації катастрофи на ЧАЕС. Має державні нагороди.

А збірка віршів Богдана Власенка «… доки холоне кава» створена в Прилуках. Це – вже третя книжка дипломанта літературно-мистецької премії імені Любові Забашти «Квіт папороті», присвячена вічній темі кохання. Мені ці теплі, пристрасні та щирі поезії сподобалися. Тому й хочу відзначити таку чудову збірочку прилучанина в цьому невеличкому огляді, представивши її читачам обласної газети «Деснянська правда». Адже поезія – теж вічна, як і любов!

Світлана БРАГІНЕЦЬ, 

зав. відділом чернігівської бібліотеки ім. М. Коцюбинського


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2021 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/