Пятница, 27 ноября 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Населеним пунктам Криму в рамках декомунізації повернуть історичні назви


«Декомунізація — початок деокупації Криму». Український інститут національної пам’яті порадився з Меджлісом кримськотатарського народу щодо перейменувань у Криму.

Відбулася зустріч представників Меджлісу кримськотатарського народу та Українського інституту національної пам’яті щодо узгодження переліку населених пунктів Криму, які будуть перейменовані в рамках декомунізації. Також були присутні представники відділу Уповноваженого Президента України з питань кримськотатарського народу.

Голова Інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович наголосив, що головним критерієм при виборі нової назви є думка місцевої громади. «Оскільки в окупованому Криму неможливо провести громадські слухання, Український інститут національної пам’яті звернувся до Меджлісу кримськотатарського народу».

Перейменування в цих населених пунктах відбудеться на підставі рішення Верховної Ради за рекомендаціями Інституту та Меджлісу.

Дуже символічним назвав перейменування саме в тій ситуації, коли Крим окупований, Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров:

«Мешканці Криму, які зараз живуть на окупованій території, проводять паралель між режимом, який там зараз встановлюють, і радянською владою. Майже всі явища злочинного тоталітарного характеру повернулися разом із російською окупацією. Серед людей панує донощицтво, страх, бо в будь-який момент каральні органи можуть увірватися в дім, в храм, як це було за радянських часів», — розповів Рефат Чубаров і додав:

«У той же час є немало тих, хто зараз демонструють мужність, гідність, не йдуть на співпрацю з владою. Коли вони отримають з України, своєї держави, такий міцний сигнал у цей тяжкий час — це буде для них величезна підтримка. Вони ще раз укріпляться у вірі, що як би там зараз у Криму не було, але розвиток іде вперед і ми відкидаємо все те страшне минуле, яке до цього часу тримало нас через символи і зараз утримується російською окупаційною владою. Прийняття відповідної постанови щодо повернення історичних назв і скасування символів комуністичного режиму буде ще одним внеском до звільнення Криму»

«Декомунізація — початок деокупації Криму», — підкреслив Володимир В’ятрович.

Як відомо, Парламент розпочав процедуру надання нових назв замість тоталітарних комуністичних українським містам і селам. 175 топонімів, як це передбачено законом «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», вже отримали нові найменування. Рішення приймається на основі пропозицій громади та рекомендацій Українського інституту національної пам’яті.

На тимчасово окупованих територіях місцеві громади позбавлені можливості запропонувати нові назви, тож фахівці Інституту проводять пошукову роботу, аби знайти історичні назви, та організовують консультації з Меджлісом кримськотатарського народу.

Сергій БУТКО


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/