Среда, 28 июля 2021   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Найбільше вона любила Україну! До 60-річчя народження Софії Русової. Відео


«Раз добром нагріте серце, вік не охолоне». Під такою назвою 16 лютого у Чернігівському літературно-меморіальному музеї-заповіднику Михайла Коцюбинського відбувся круглий стіл з нагоди 160-річчя від дня народження Софії Русової.

У затишній вітальні меморіального будинку М. Коцюбинського зібрались чернігівські науковці, працівники музеїв та бібліотек. Вони поділилися думками про громадську та педагогічну діяльність Софії Русової, а також висловили пропозиції з ушанування пам’яті нашої видатної землячки.

S1680079Доцент кафедри історії України Чернігівського національного педагогічного університету ім. Т.Г.Шевченка Ольга Гейда описала історичну епоху, у яку жила видатна громадська діячка та детальніше познайомила присутніх з походженням родини Ліндфорсів.

S1680083Відомий краєзнавець, доцент кафедри історії України Чернігівського національного педагогічного університету ім. Т.Г.Шевченка Тамара Демченко розповіла учасникам круглого столу про цікаві факти з життя Софії Русової в еміграції.

S1680070Як відомо, у 70-х роках ХІХ століття у Чернігові з’являється перша Громадська бібліотека, серед засновників якої було і подружжя Олександра та Софії Русових. Саме про цей факт з історії міста розповіла присутнім завідуюча краєзнавчим відділом Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В.Г.Короленка Ірина Каганова.

S1680066Особливий інтерес у присутніх викликав виступ наукового працівника Чернігівського історичного музею ім. В.В.Тарновського Миколи Гороха про історію створення музею Софії Русової в її рідному селі Олешні.

S1680080Звичайно ж, не оминули увагою і теплі дружні стосунки подружжя Русових з родиною Коцюбинських, про які і розповіла учасникам заходу завідуюча відділом музею-заповідника М.Коцюбинського Марія Москаленко.

S1680084Справжньою родзинкою заходу стали музичні композиції класичних авторів, які так любила і сама майстерно виконувала наша видатна землячка, громадський діяч і педагог Софія Русова. Музичні твори виконав студент Чернігівського музичного училища ім. Ревуцького Артем Бриль.

S1680081

S1680098

S1680096

«Біла хата»


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2021 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/