Понедельник, 26 октября 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
На українську медицину очікує новий сплеск корупції

На українську медицину очікує новий сплеск корупції


У найближчі роки корупція у сфері охорони здоров’я вийде на новий рівень. Гроші з державного бюджету можуть почати викачувати до приватних структур за певні преференції і винагороди.

Про це заявила Голова комітету з питань охорони здоров’я у Верховній Раді Ольга Богомолець.

За її словами, це призведе не тільки до подальшого росту корупції в Україні, але й може викликати колапс у державній системі надання медичних послуг.

Головний фактор ризику — Національна служба здоров’я, яка є потенційно висококорупційним органом державної влади країни, що отримала під монопольний контроль бюджет у понад 100 мільярдів гривень.

Згідно принципу “гроші йдуть за пацієнтом” або оплати за медичну послугу, Національна служба здоров’я буде розподіляти кошти між медичними закладами за оплату медичних послуг для населення. Це абсолютно правильний і прозорий підхід, прийнятий у всіх цивілізованих країнах, але зараз чинний уряд його повністю дискредитує.

Враховуючи, що видатки бюджету покривають потреби населення лише наполовину, а ключові напрямки, такі як лікування хворих на рак та серцево-судинні захворювання профінансовані лише на 27% і 30% відповідно, гроші зможуть піти лише за незначною кількістю пацієнтів і лише до обраних закладів.

Гроші в умовах їхньої нестачі будуть розподілятися в ручному режимі, що створює високі корупційні ризики. Враховуючи, що укладати угоди з Національною службою здоров’я зможуть приватні клініки та підприємці, це створює ризик спрямування більшості коштів у приватний сектор за певну винагороду.

В умовах ще більшого недофінансування лікарі звільнятимуться з державних медичних закладів та переходитимуть до приватного сектора для надання платних медичних послуг, а державні лікарні закриватимуться.

«Комітет з питань охорони здоров’я неодноразово звертався до уряду з вимогою збільшити видатки на медицину з 3,5% ВВП до хоча б 5% ВВП, при нормальній потребі — у 7% ВВП. На жаль, уряд не збільшив фінансування медицини. Тому єдиною можливістю забезпечити повноцінне фінансування медицини та забезпечити людям якісні та безоплатні медичні послуги — є прийняття парламентом законопроекту №4981-2 “Про загальнообов'язкове державне соціальне медичне страхування в Україні”, яке дозволить у повному обсязі профінансувати медицину в Україні та суттєво знизить корупційні ризики в цій сфері», — наголошує Ольга Богомолець.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/