Вторник, 20 октября 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

На Прилуччині постійно розкрадали і розкрадають нафту. Власний погляд


vriz (2)Чи то вже так повелося, але ще здавна, у Прилуцькому районі, постійно роблять незаконні так звані врізки до металевих гілок нафтопроводу. Одні з врізок можуть існувати тривалий час, інші – декілька днів. Сказати, що мало хто знає про нові врізання у нафтопровід – було б не об’єктивно. Тут все простіше, і водночас складніше. Бо за цими втручаннями у нафтопроводи найчастіше стоять впливові люди, як місцеві, так і більшого «ґатунку».

Але є й такі, до яких долучаються особи без усілякого прикриття на вищому щабелі. Оце і є оте «просто». Отак просто організовується невеличка група осіб для подальшого незаконного, але прибуткового бізнесу. Досить часто така «проста» діяльність має ланцюгову реакцію, яка переходить у дуже крупну калібровку. На жаль, у більшості випадків на лаві підсудних опиняються ті, хто знаходиться на найнижчій сходинці тіньової нафтової олігархії. А це основна причина діяльності, яка ніколи не припинялася на Чернігівщині, та й не тільки у нашій області. Притихають «копанки-врізки» в одному місці, виникають – в іншому. І цей процес продовжується.

Правоохоронні органи, звичайно, працюють у цьому напрямку, але це все існуватиме все рівно й надалі, допоки не зміниться в країні все, що охоплює наш світогляд, наше світосприйняття та наше сумління, і ще багато чого.

Інформація, яку отримала днями редакція від прес-служби СБУ України в Чернігівській області якраз про це й свідчить (де і що «просте», а де «складне»).

Прилуцький міськрайонний суд виніс вирок у кримінальному провадженні, розпочатому Управлінням СБ України в Чернігівській області стосовно 32-річного мешканця Полтавської області, який викрадав нафту з продуктопроводу нафтогазовидобувного управління «Чернігівнафтогаз» ПАТ «Укрнафта».

vriz (1)

Фотознімки надані редакції прес-службою СБУ України в Чернігівській області

Встановлено, що на одній із ділянок нафтопроводу поблизу с.Боршна Прилуцького району було облаштовано так звану «врізку», через яку зловмисник здійснював несанкціонований відбір нафти.

У жовтні 2014 року співробітники СБУ затримали крадія «на гарячому» під час перекачування нафти з нафтопроводу до цистерни автомобіля ГАЗ.

vriz (3)

За результатами судового розгляду матеріалів кримінального провадження суд визнав громадянина України винним за ч.3 ст.15, ч.2 ст.185 (крадіжка) Кримінального кодексу України і призначив йому покарання у вигляді 4 років позбавлення волі з іспитовим терміном 2 роки.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/