Понедельник, 3 августа 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

На мітингу історик порушив надзвичайно важливу тему


Вятрович29 січня на мітингу-реквіємі на території Меморіального комплексу «Пам’яті Героїв Крут» на Чернігівщині виступив Володимир В’ятрович, голова Українського інституту національної пам’яті, кандидат історичних наук, відомий в країні та за її межами історик. 

До речі, він єдиний керівник центрального органу виконавчої влади, який взяв участь у меморіальних заходах до 97-ї річниці події на місці легендарного бою під Крутами.

Привертає увагу незвична тема, яку порушив історик: про героїв та їхні імена. Це якраз один із непростих суворих уроків нашого героїчного і, водночас, трагічного минулого, який зараз, під час сучасної російської агресії, мають міцно засвоїти та врахувати у практичній роботі керівників усіх рівнів в Україні.

Володимир Вятрович зазначив: «Я не хочу нових героїв. Адже герої – це ті найкращі, яких ми втрачаємо. І не кажіть, що герої нам потрібні для того, щоб ми врешті стали єдиною національною спільнотою. Тих, хто поповнили український національний пантеон, на сьогодні, напевно, вистачить для виховання патріотизму на сотні років вперед. Але ми не знаємо/не пам'ятаємо їх. Тому прагнемо нових, вважаючи, ніби їх бракує. Історія свідчить: героїзм одних – часто це безвідповідальність інших. Зворотною стороною подвигу юнаків під Крутами є бездарність керівників тогочасної держави».

Повний текст виступу Володимира В’ятровича тут:

http://www.sknews.net/istoriya-svidchyt-herojizm-odnyh-chasto-tse-bezvidpovidalnist-inshyh/

Сергій Бутко, Український інститут національної пам’яті, м.Чернігів


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/