Четверг, 28 января 2021   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
На дороги Чернігівщини Уряд виділив понад 900 мільйонів гривень

На дороги Чернігівщини Уряд виділив понад 900 мільйонів гривень


Дороги. 2018 рік для Чернігівщини ознаменувався наймасштабнішим за останнє десятиліття ремонтом доріг.

З 919 мільйонів гривень, які в цьому році запланували виділити на автошляхи, вже освоїли майже 700 тисяч. Останні два роки Чернігівщина демонструє вкрай позитивну динаміку з фінансування та ремонту дорожньо-транспортного полотна. При чому кошти виділяють не лише на ремонт автошляхів державного значення, але й на вулиці, дороги місцевого та комунального значень.

Наймасштабніший з часів незалежності

За кошти, виділені Урядом, до кінця року заплановано відремонтувати 119,3 кілометрів автошляхів державного та місцевого значень. У порівнянні з минулим роком, фінансування дорожньо-інфраструктурних проектів зросло більше, ніж удвічі – з 417 до 919 мільйонів гривень! Це безпрецедентні суми для Чернігівщини.

Ще на початку весни глава Уряду Володимир Гройсман анонсував найбільш масштабні з часів незалежності України роботи з відновлення дорожньо-транспортного полотна. Значні кошти передбачили на ремонт регіональних доріг. І дійсно, Гройсман свого слова дотримав – у 2018-му Уряд виділив на ремонт доріг місцевого значення вчетверо більше грошей, ніж будь-коли до цього – 11,5 мільярдів гривень.

Перебуваючи на початку серпня з робочим візитом в Чернігові, серед іншого Володимир Гройсман повідомив про плани оновлення дороги «Київ-Чернігів». Це має стати одним з перших проектів реалізації п’ятирічного плану з’єднання обласних центрів України якісними автомобільними дорогами.

«Плануємо восени підписати угоду з міжнародними фінансовими організаціями на 160 мільйонів євро, які будуть спрямовані на повну реконструкцію дороги «Київ – Чернігів». Роботи розпочнуться навесні. – зазначив Прем’єр-міністр. – І я наголошую: побудувати дорогу – важливо. Але потрібно також дотримуватися норм безпеки руху – розміток, острівців безпеки, засобів контролю швидкісного режиму».

Кожен регіон сам визначає які дороги ремонтувати

Додає оптимізму і той факт, що наступного року фінансування ремонту місцевих доріг продовжиться. Так, у проекті бюджету-2019 в цілому на українські дороги передбачено виділення 55 мільярдів, з яких 17 мільярдів гривень заплакали витратити саме на місцеві дороги.

Крім того Кабмін готує збільшення на один мільярд гривень фінансування програм забезпечення безпеки дорожнього руху. Якщо раніше кошти на ремонти виділяли в «ручному режимі», через що деякі дороги не ремонтувались роками, а то і десятиліттями, то, починаючи, з 2018 року «Укравтодор» відповідальний за ремонт і утримання доріг тільки державного значення. Кошти для ремонтів доріг місцевого значення передаються через Дорожній фонд на місця.

Відтепер немає потреби випрошувати кошти на ремонт місцевої дороги у держави: кожен регіон отримує ресурси і сам визначає, які місцеві дороги потребують ремонту. Це покладає і відповідальність на місцеву владу. Кошти на ремонти на місцях вже є. Вони мають працювати і звітувати перед своїми громадами. Загалом на потреби безпеки руху виділено 2,5 мільярда гривень.

Звідки гроші?

Щоб зрозуміти, яким чином Уряду вдалося акумулювати гроші на таке масштабне оновлення дорожнього покриття, згадаймо трохи історії.

Загальна протяжність українських доріг становить 170 тисяч кілометрів. Станом на 2016 рік понад 90 відсотків із них були визнані такими, що не відповідають нормам.

Причинами таких показників стало не тільки хронічне недофінансування робіт (майже 10 років будівництво і капремонти в країні майже не проводились).

Тотальна корупція при розподілі державних фінансів разом із низькою якістю виконання робіт не давали шансу українським дорогам на справжнє оновлення.

Віднедавна все змінилося! Так, у першому півріччі 2016 року були розблоковані рахунки Державного агентства автомобільних доріг України, що дало змогу провести ключові тендери. Тоді в Україні оновили перші 900 кілометрів автошляхів. Наступного року ця цифра виросла більше, ніж у двічі – до 2100 кілометрів!

Наступними каталізаторами змін стали втілення в життя реформи фінансової децентралізації та створення Дорожнього фонду.

«Ми заклали фінансові основи подальшого розвитку. Це, насамперед, можливості децентралізації, яка дозволяє наповнювати місцеві бюджети, а отже, фінансувати дорожні проекти на місцях. А також Дорожній фонд, який забезпечує гарантоване, прогнозоване фінансування», – сказав Володимир Гройсман.

Особлива увага – якості доріг. Тепер якість ремонтів суворо контролюється не лише державою, але й незалежними експертами та громадськими організаціями. Якщо експертиза встановить, що ремонт виконано неякісно – платити за це українці не будуть.

«Укравтодор» зробив жорсткішими вимоги до підрядників – тепер за всіма контрактами на середній ремонт – гарантія не менше 5 років, на капітальний – не менше 10 років. Переглянуть і контракти, які уклали 2015—2016 роках, де гарантійний термін становив 3 роки. Якщо цей термін завершується, спеціалісти проводять перевірки і змушують замовника усунути дефекти за власний кошт.

«За 5 років ми маємо з’єднати якісними дорогами усі обласні центри України», – заявив Володимир Гройсман.

І планомірне виконання Урядом цієї амбіційної мети ми вже можемо бачити. Наступний рік стане переломним для дорожньої галузі України.

Анастасія КОВАЛЬ


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2021 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/