Пятница, 30 октября 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
На Чернігівщині партії активізували рекламну діяльність

На Чернігівщині партії активізували рекламну діяльність


До офіційного старту виборчої кампанії залишається ще декілька тижнів, проте на вулицях Чернігівщини розміщено безліч біл-бордів, котрі містять інформацію про політичні партії. Громадянська мережа ОПОРА проаналізувала, які ж партії збільшили присутність своєї політичної реклами.

Задовго до визначеного законодавством терміну, щодо початку виборчих кампаній, політичні партії активізували розміщення політичної реклами на вулицях Чернігівщини. Відповідні дії, хоч і не визначені формально як порушення вимог українського законодавства, проте нівелює принцип рівних можливостей.

—Ми можемо спостерігати у більшості регіонах України сплеск активності політичної реклами. Таким чином партії намагаються максимально використати час до офіційного старту виборчого процесу та збільшити впізнаваність партійної символіки і здобути максимальну прихильність виборців. Проте нагадуємо, що відповідно до ч.9 ст.17 ЗУ «Про Політичні партії в Україні» політична партія в тому числі її місцеві організації, які набули статусу юридичної особи, зобов'язані щоквартально подавати до Національного агентства з питань запобігання корупції звіт про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру шляхом його заповнення на офіційному сайті НАЗК, – зазначає Радник з юридичних питань Громадянської мережі ОПОРА Костянтин Куценко.

В Чернігівській області можна побачити біл-борди з наступними слоганами:

1. Слуга Народу – «Зе! місцеві. Слуга народу», «Україна – це ти!» «Зе!» – «Чернігів обирає нового мера»;

2. Європейська Солідарність – «З незалежністю не жартують», «Європейська Солідарність»;

3. Політична партія «Перемога Пальчевського» – Перемога Пальчевського. Об’єднуйтесь! Palchevskуі.win»;

4. Партія «Рідний Дім» не тільки розмістила біл-борди, але і проводить масові заходи, відтак протягом серпня відбулись заходи у містах Ніжин, Прилуки, Сновськ та Ріпки. Анонси про заплановане на 29 серпня родинне свято в Чернігові, були виявлені на дошках оголошення в одному з мікрорайонів міста. Варто звернути увагу, що заходи відбувались без дотримання карантинних вимог.

«Рідний Дім» – «Рідний Дім. Політична Партія. Партія громад Чернігівщини»;

«Рідний Дім» – «Рідний Дім. Продовжимо добрі справи!»;

5. Політична партія «За майбутнє» – «З днем незалежності Україно! »;

6. Партія «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» – «Батьківщина. Всеукраїнське об’єднання», «Ми сильні духом! Нашу волю не зламати!», «З повагою, депутат міської ради Іван Бакшун», «З днем незалежності України»;

ОПОРА нагадує, що офіційно виборчий процес на місцевих виборах розпочинається 5 вересня 2020 року – за 50 днів до дня голосування, відповідно до ч. 1, 5 ст. 195 Виборчого кодексу України, згідно з календарним планом, що міститься у додатку до Постанови ЦВК №163 від 8 серпня 2020 року.

Відтак, згідно з часиною 53 Виборчого кодексу України, кандидат, партія (організація партії) – суб’єкти виборчого процесу можуть на власний розсуд виготовляти матеріали передвиборної агітації за рахунок і в межах коштів свого виборчого фонду. Кандидат, партія (організація партії) – суб’єкт виборчого процесу можуть також виготовляти друковані матеріали передвиборної агітації з використанням обладнання, що їм належить. Всі відомості, що містяться у таких матеріалах, повинні відповідати вимогам законодавства.

Наталія Висіканець,

координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Чернігівській області


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/