Вторник, 26 мая 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

На Чернігівщині роботодавці порушують права мобілізованих


АТООргани прокуратури Чернігівської області займають однозначну позицію щодо захисту трудових прав мобілізованих у зону АТО. 

 

Прокуратурою Городнянського району встановлено грубе порушення прав на оплату праці мобілізованих працівників одним із роботодавців області.

У відповідності до вимог Конституції України, КЗпП України, Законів України «Про військовий обов'язок і військову службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» за працівниками, призваними на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період – до одного року, зберігаються місце роботи, посада і компенсується із бюджету середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, в яких вони працювали на час призову, незалежно від підпорядкування та форми власності.

Установлено, що в період проходження військової служби працівниками підприємство упродовж 10 місяців відмовлялося нараховувати їм заробітну плату, чим порушено гарантоване Конституцією України право на отримання винагороди за працю.

На усунення виявлених порушень органами прокуратури області пред’явлено до суду 3 позови про зобов’язання роботодавця нарахувати та виплатити середній заробіток працівникам, мобілізованим до збройних сил України.

А взагалі, протягом 2014 року на Чернігівщині за результатами розгляду подань прокурорів поновлено трудові права (на збереження робочого місця, виплати заробітної плати) 74 мобілізованих на військову службу осіб.

Наталія ЧУСЬ


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/