Пятница, 19 апреля 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Минуле і сучасне. «Останнє кохання Івана Мазепи»


MazepaПід такою назвою в Чернігові відбулась літературно-романтична година.

У березні виповнилося 375 років від дня народження славного гетьмана України Івана Степановича Мазепи.

Іван Мазепа-Колединський — державний діяч і політик, найвправніший дипломат тодішньої Європи, полководець і водночас поет, у поезії якого найсильнішими були патріотичні мотиви, уболівання за долю України.

Різноманітна природна обдарованість поєднувалася в Мазепі з високою освіченістю. Він учився в Києво-Могилянській академії і в Падуанському університеті, відвідав кілька європейських країн, міг порозумітися з багатьма співрозмовниками, оскільки володів вісьмома мовами.

Майстер епістолярного жанру, він був незрівнянним красномовцем. Його розумна, змістовна розмова або виступи й висловлювання втілювалися в елегантну, яскраву, образну, емоційну форму.

Іван Мазепа був естетом, він цінував і розумів високе мистецтво, схилявся перед красою жінок. Навіть у старшому віці міг закохатися пристрасно, сильно й глибоко, наче юнак.

До дня народження Івана Мазепи для вихованців комунального позашкільного навчального закладу — центру роботи з дітьми та молоддю за місцем проживання Чернігівської міської ради клубу дозвілля «Мушкетер» була проведена літературно-романтична година «Останнє кохання Івана Мазепи».

Захід проводився з метою висвітлення постаті гетьмана Івана Мазепи не стільки як політика, а більше як звичайної людини, якій притаманні й людські почуття: кохання, ніжність, щедрість душі.

На заході молодь дізналася про кохання Мазепи до Мотрі Кочубей. Як свідчать листи гетьмана, з якими познайомилась юнь під час літературно-романтичної години, це була взаємна любов двох душ високих помислів.

Приємно, що активну участь у заході брали хлопці: саме вони декламували вірші гетьмана до Мотрі. Листи Мазепи до коханої — це поетичний вияв палкої любові та ніжності гетьмана.

Без сумніву, Мазепа був надзвичайною людиною і привернув до себе увагу багатьох письменників та композиторів. Вольтер, Віктор Гюго, Юліуш Словацький, Олександр Пушкін, Тарас Шевченко, Богдан Лепкий, Володимир Сосюра, Ференц Лист, Петро Чайковський — ось далеко не повний перелік митців, які в своїй творчості зверталися до цієї великої особистості.

Олександр МАЙШЕВ


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/