Воскресенье, 6 декабря 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Місцеві вибори: агітаційна еквілібристика у Чернігові


Вибори15 вересня у Чернігівському ліцеї № 32 батьківські збори перетворилися на агітмайданчик. Директорка навчального закладу під час заходу переконувала присутніх віддати на виборах свій голос за конкретну людину, якою виявився діючий депутат міської ради Сергій Вакуленко.

Зібрана аудиторія, як повідомляє спостерігач мережі ОПОРА, була невдоволена нотками агітації, які лунали з вуст директорки ліцею. «Я хочу порадити вам прийти на ці вибори і проголосувати за конкретну людину, яка робить щось конкретне матеріально для нашого навчального закладу», – такими словами закінчила свою промову виступаюча. Відповідно присутні меншою мірою вирішували питання, що стосуються навчального процесу своїх дітей, а значною мірою слухали звіт про діяльність Сергія Вакуленка. Сам представник депутатського корпусу безпосередньо взяв слово трохи пізніше. Однак агітація в його словах не прослідковувалася.

Помічник діючого депутата Сергія Вакуленка, контакти якого наявні у відкритому доступі на сайті Чернігівської міської ради, відмовився коментувати дану ситуацію. У свою чергу, Людмила Василівна Тарасюк, директор ліцею № 32, запевнила спостерігача мережі ОПОРА, що виборче законодавство не порушувалося, адже агітації не було. «Під час батьківських зборів був озвучений звіт про використання спонсорських коштів. Нам допомагав не тільки Сергій Володимирович Вакуленко, а й губернатор та Анатолій Долеско (прим. авт. колишній кандидат по 205 виборчому округу під час позачергових парламентських виборів 2014 року)», – запевняє пані директор. Так, за її словами, виступаючи, Сергій Вакуленко говорив про свою діяльність у якості діючого депутата, а не кандидата.

Слід зазначити, що згідно п. 7 ст. 54 передвиборна агітація здійснюється з додержанням принципу рівних умов та можливостей, що передбачає надання кандидатам, їх довіреним особам, місцевим організаціям партій (блокам), кандидати у депутати від яких зареєстровані в багатомандатному виборчому окрузі, та їх уповноваженим особам за однакову плату одних і тих самих приміщень для проведення масових заходів, надання однакових друкованих площ та ефірного часу на радіо і телебаченні.

Отже, такі дії свідчать про недобросовісну конкуренцію, а після офіційної реєстрації кандидата міститимуть ознаки порушення виборчого законодавства.

Євген РОМАНЕНКО, координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА в Чернігівській області


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/