Четверг, 21 января 2021   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Міліція неповнолітнім: відповідальність починається з тебе


Куріння (2)Працівники кримінальної міліції у справах дітей УМВС в Чернігівській області спільно з представниками відповідних служб облдержадміністрації та громадськістю провели профілактично-інформаційний рейд торговельними закладами Чернігова.

В процесі рейду було широко розповсюджено наочні засоби, які нагадують про заборону продажу неповнолітнім особам алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

За статистикою, від початку року на Чернігівщині виявлено 70 фактів продажу неповнолітнім спиртного та тютюну, відносно правопорушників було складено відповідні адміністративні матеріали.

Цей показник, хоч його і вдалося втримати на рівні минулорічних значень, не може задовольняти правоохоронців. Тож вони спільно з представниками департаменту сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації і громадськістю організували та провели рейд чернігівськими магазинами. Захід відбувся в рамках Всеукраїнської профілактичної акції «Відповідальність починається з мене» та був приурочений щойно розпочатим весняним шкільним канікулам.

У кожному відвіданому торговельному закладі учасники рейду поспілкувалися з власниками та продавцями, дізналися, чи часто трапляються спроби придбати алкоголь або тютюнові вироби з боку неповнолітніх. Як визнають працівники торгівлі, окремі клієнти невдоволено чи навіть агресивно реагують на пропозицію довести свій вік пред’явленням відповідного документа.

Проте, кажуть вони, таким покупцям все одно відмовляють, якщо вони не змогли довести своє 18-річчя. В якості нагадування про вимоги законодавства, а також як додатковий аргумент для покупців у магазинах було розміщено по декілька тематичних наліпок, які, серед іншого, містять номер телефону для повідомлення про виявлене правопорушення.

Прикметно, що працівники магазинів охоче допомагали учасникам рейду в розклеюванні цих наліпок, демонструючи власне розуміння суспільної проблеми і готовність долучити свої сили для її спільного подолання.

Борис КОНОВЧЕНКО


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2021 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/