Вторник, 4 августа 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Мати чотирьох дітей евакуювала майже сотню поранених бійців


Молодший сержант Олена Соловйова евакуювала майже сотню поранених бійців. Вона переконала всіх, коли в країні війна, її місце — у війську.

Жінка у військовому однострої за кермом санітарного автомобіля привернула мою увагу під час чергового виїзду на «нуль». У розмові з Оленою з’ясувалося, що ще до початку війни вона впевнено та вправно керувала різними легковими автомобілями. У неї завжди був якийсь залізний кінь — три «Москвичі», дві вазівські «дев’ятки», ВМW, Opel. Та до недавнього часу вона скромно вважала себе лише водієм-аматором.

Коли почалася антитерористична операція на Донбасі, мати чотирьох дітей Олена Соловйова майже рік оббивала пороги Кодимського райвійськкомату, що на Одещині, — просилася на фронт. Рішення піти боронити свою землю вона прийняла без вагань. У військкоматі їй казали, що матері чотирьох дітей не можуть служити в армії. Але Олена переконала в тому, що її місце — у війську. Потім пройшла військовий вишкіл та спеціальні курси в навчальному центрі Сухопутних військ. Завдяки представникам медичного корпусу Королівської армії Великої Британії Олена досконало опанувала нову професію санітара.

Далі — служба у бойовій частині, яка на той час лише прибула для виконання завдань на Донеччину. І от вже понад рік молодший сержант Олена Соловйова на передовій. Вона — водій-санітар одного з батальйонів механізованої бригади. Селище міського типу, де й розташований її медичний пункт, розділене війною навпіл. Тут противник час від часу застосовує міномети, гранатомети та стрілецьку зброю. Як тільки починається ворожий обстріл, Олена перебуває в постійній готовності до виїзду.

Вона неодноразово витягувала та вивозила із обстріляних ворогом позицій поранених хлопців. Лише з початку цього року нею було евакуйовано з передової понад 20 військовослужбовців.

— Звикнути до безповоротних втрат ніколи не зможу. Завжди, коли є хоча б невеличкий шанс врятувати тяжкопораненому бійцю життя, ми із старшою медичною сестрою старшим сержантом Наталею Стасюк робимо все від нас залежне, щоб цей шанс реалізувати, — розповідає Олена.

Неподалік будинку, де розташувалися медики батальйону, я побачив старенький військовий санітарний УАЗ-452, який жінка ніжно називає «Зозулькою». З усього видно, що автомобіль хоча й далеко не новий, та все ж доглянутий і завжди готовий до виїзду. Він повністю укомплектований всім необхідним для надання першої допомоги.

…Ось «Зозулька» мчить до військового мобільного госпіталю. Олена вправно минає глибокі ями, намагаючись якомога лагідніше і водночас швидше доправити бійця із важким пораненням у ногу. За сорок хвилин її «таблетка» зупиниться біля приймального відділення міської лікарні. Тут чатують військові медики, котрі на ношах обережно понесуть пораненого в хірургічне відділення. Бійця прооперують, і він сухими губами прошепоче: «Дякую!..» Це ще одне врятоване життя, до чого долучилася й скромна жінка — водій-санітар молодший сержант Олена Соловйова. А загалом за весь час перебування в районі АТО вона евакуювала до медичних закладів майже сотню поранених.

Ярослав МЕЛЬНИЧУК

«Народна армія»


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/