Пятница, 15 января 2021   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Масштабна кампанія проти раку відбулася у Чернігові


Масштабна кампанія в Чернігівському обласному онкологічному диспансері, яку було розгорнуто онкологами закладу та студентами ЧНТУ у Всесвітній день боротьби із раком грудей, вкотре довела необхідність систематичного проходження мамологічного огляду та важливість ранньої діагностики раку.

За словами завідувача поліклінічного відділення та лікаря-мамолога Олександра Заїки, 20 жовтня було обстежено 184 пацієнтки, здійснено більш ніж 80 мамографій за показаннями.  
Це фактично та ж кількість жінок, яка відвідує онкодиспансер щорічно в День відкритих дверей. Проте цього разу більш ніж 80% складають особи, які прийшли на мамологічне обстеження вперше! Рак не відступає, він діагностований  у чотирьох пацієнток, у 29 жінок  – доброякісні захворювання– озвучив результати лікар.
Головний лікар Чернігівського обласного онкологічного диспансеру Валерій Зуб закликав усіх жінок уважніше ставитися до свого здоров’я – здійснювати самообстеження грудей та проходити мамологічні огляди.
Онкодиспансер постійно працює в режимі відкритих дверей, активно впроваджує новітні технології, у спеціалізованому медичному закладі є все необхідне для того, щоби здійснити комплексну якісну діагностику та в разі необхідності отримати якісне лікування. Тож не залишайтеся один на один зі своєю проблемою − ми завжди готові вас почути й допомогти! – акцентував увагу Валерій Зуб.
А також зазначив, що колектив онкологів дякує всім і кожному, хто підтримує соціальні ініціативи щодо подолання страшного захворювання і закликає жінок до здорового способу життя та профілактичних оглядів. Рак подолати можна лише разом!
Як прокоментувала завідувач кафедри організації соціально-психологічної допомоги населенню Чернігівського національного технологічного університету Катерина Кальницька, студентський флешмоб «Я пройшла. а ти?», який відбувся на території  онкодиспансеру, – це спільний масштабний особистий приклад майбутніх соціальних працівників,  юристів, викладацького складу ЧНТУ, яких об’єднало бажання привернути увагу суспільства до стану свого здоров’я.
Ми мали на меті підвищити інформованість жінок Чернігівщині про захворювання, звернути їхню увагу на необхідність медичного обстеження. Ми маємо сподівання, що наші дії в тандемі з роботою лікарів максимально привернули увагу жіночої спільноти і донесли до них важливість проходження мамологічного огляду, – зауважила Катерина Кальницька.
Уляна Ковальчук


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2021 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/