Четверг, 9 июля 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Література як мікстура. Про виставку в Ніжині


Бібліотека НіжинВсі знають, що в бібліотеку ходять переважно здорові люди. Але іноді і вони потребують допомоги. Саме на цей випадок працівники дорослого абонементу Ніжинської міської центральної бібліотеки оформили книжково-ілюстративну виставку «Література як мікстура».
Користувачам бібліотеки рекомендовано розділи: духовна література, світова класика, любовні романи та веселий гумор(на відміну від чорного). Бібліотерапевтична виставка-від проблем з нервами, тиском, серцем, головою і ногами. Асортимент літературних «пігулок» багатющий. Немає книг, якими лікуватися рано, як і тих, якими-піздно. Побічних ефектів у нас не зафіксовано.
Метод книготерапії бере початок з церковних бібліотек. Релігійна література дарувала віруючим надію і заспокоєння. Цілющу силу слова знали з давніх часів. В грецьких Фівах до н.е. на дверях бібліотеки висіла табличка «Місце для зцілення душі. Термін „бібліотерапія“ було офіційно визнано у 1916 році Асоціацією бібліотек США. Що ж це таке?
Бібліотерапія як термін є поєднанням двох грецьких слів biblion (книга) і therapeia (лікування). Вона виникла в шпиталях і санаторних бібліотеках. Ії стали використовувати у виховних, освітніх і опікунських закладах. Книжки можуть стимулювати позитивний настрій та гасити негативний. Знаєте, з чого біжинці з Донбасу починають знайомство з Ніжином? Ніколи не вгадаєте-з нашої міської бібліотеки. І беруть вони М.Булгакова, І.Буніна, М.Шолохова, інших авторів минулих років. Недарма ж збирають бібліотечки для бійців АТО. Читання допомогає нормалізувати психічний стан, повернути „втрачений рай“.

бібліотека
Правильно підібрана книга не менш важлива, ніж заспокійлива пігулка. Читайте те, що душа просить. І все буде добре.
Користувачі абонементу Ніжинської міської центральної бібліотеки мають змогу почитати Біблію, праці священнослужителя О.Меня. А також ознайомитися з історією християнства і православ»я, православними святами. Все це є на виставці «Література як мікстура» у розділі духовної літератури. Когось зацікавлять «убойні» книги про кохання в усіх варіантах: Ж.Амаду, М.Мітчелл, Д.Бокаччо, Г.Мопассан, Д.Лоуренс та інших майстрів пера. Романтика потрібна, як вітаміни, для нашої душі, яка охляла після зими. Любовні пристрасті здатні повернути до житття кого завгодно. Вони омоложують і позитивно впливають на нервову систему. Книготерапія-то незвичайна річ. Частина користувачів бібліотеки знаходить розраду у читанні класиків. Вони беруть з виставки "пігулки" від Ш.Бронте, Е.Золя, О.Бальзака, Т.Драйзера, М.Вовчок. Таку літературу нелегко здолати, але почавши читати, ви вже не зупинитесь. Ці твори -ваш «острівець безпеки» у життевому морі. На деякіх книголюбів класика діє як снодійне. А здоровий сон подовжує життя. Тільки не забувайте, що результат книготерапії залежить від вашого емоційного стану та уподобань. Що гарно для одного, може не сподобатись іншому. Вибір за вами. Чому ми хворіємо? Мабуть, від стресів, перевтоми, зневіри. Вчені довели, що книжки ефективніши від антидепресантів. Емоційні «пігулки» потрібні всім. Це зміна вражень, переключення з одного стану на інший. І звісно, що гумор-ліки від усіх хвороб. Коли сусід не розуміє жартів, краще поспілкуйтеся з книгою. Підійдуть «цілющі пігулки» Є.Гуцала, О.Ковіньки, П.Глазового, О.Шпильки, Є.Дударя. Дотепні сатиричні й гумористичні твори позитивно діють навіть на імунитет. Молодому книга-крила, а старому-кийок.
Бібліотерапія, як швидка допомога, здатна вернути вас до нормального стану. Дорожіть дружбою з книгою і ви ніколи не втратите віру в себе та людей. Книжково-ілюстративна виставка «Література як мікстура» допоможе вам здихатися депресії, агресії і політичних  "інфекцій".
«Життя без книжок-весна без квітів» говорить українське прислів"я.
Зустрінемо ж весну на оптимістичній ноті. А бібліотека вам в цьому допоможе.
Наталія Старінко, працівник Ніжинської ЦБС


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/