Вторник, 26 января 2021   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Ліси на Чернігівщині саджають для майбутніх поколінь


Посадили ліс Городня заставкаВже друге покоління юних природолюбів виховується в учнівському лісництві Городнянського держлісгоспу. Чимало добрих справ зробили школярі для зелених масивів свого краю.

Ось і нинішньої весни, до дня Довкілля, підлітки-лісівники садили ліс. І неабиякий, а дубовий. Для цього в урочищі «Гніздищенська дача» Городнянського лісництва відвели спеціальну ділянку.

У минулі роки діти разом з досвідченими працівниками підприємства збирали насіння різноманітних дерев. Згодом і жолуді висаджували у поліетиленові мішечки з землею. Через деякий час настала пора зайнятися посадкою молодих дубків. Щоправда, без настанов фахівців-лісівників не обійшлося.

Посадили ліс Городня 2

Саджанці дуба із закритою кореневою системою саджали за допомогою спеціального пристрою — мотобура. Він робить рівненькі циліндричні отвори у грунті за розміром контейнера. З цим пристроєм вміло вправлявся майстер по відводу лісу В.О.Кислий. Усі тонкощі посадки розкривала своїм старанним помічникам майстер лісорозсадника А.В.Аніщенко і підказувала, як потрібно правильно посадити деревця, щоб дубки прижилися.

Посадили ліс Городня заставка

— Цей ліс ви посадили для онуків. Якщо сосняки з березняками більш-менш у розквіті ви ще зможете побачити за свого життя, то дубовий ліс найбільшої краси та величі набере аж років через сто-сто п'ятдесят. Якраз для ваших онуків і правнуків, — розказував школярам їх наставник, інженер лісових культур М.В. Федіна.

Дівчаткам і хлопцям робота подобалася, та й розповідь зацікавила. Вони організовано й швидко засадили решту ділянки, використовуючи знайомі пристрої — мечі Колесова. По дорозі додому ліс теж зумів подякувати дітям за роботу. З вікон автомобіля наш гурт помітив великий кущ сон-трави . Звісно, зупинилися, помилувалися досхочу рідкісною рослиною і сфотографувалися для альбому.

Щороку вихованці Городнянського учнівського лісництва залучаються до створення молодих лісів і набувають живого професійного досвіду.

Павло Дубровський, державне підприємство «Городнянське лісове господарство»


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2021 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/