Суббота, 29 20 февраля20   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Котельня на альтернативному паливі працюватиме на Чернігівщині


У військовому містечку «Дружба-2» 6-го арсеналу озброєння Збройних Сил України, який дислокується в Ічнянському районі Чернігівської області, відбулося урочисте відкриття нової сучасної й досить потужної котельні на альтернативній основі.

На відкритті об’єкту були присутні голова Чернігівської обласної державної адміністрації Валерій Куліч, перший заступник начальника Головного квартирно-експлуатаційного управління Міністерства оборони України полковник Андрій Бернас, директор Василь Якубовський та інші представники місцевої влади і військового відомства.

7Збудувало об’єкт та підвело до нього всі необхідні мережі та дорогу Науково-виробничого об’єднання «Екотех», також на їхньому утриманні знаходиться і обслуговуючий персонал. Військове відомство фірмі оплачуватиме тільки теплопослуги.

Нова котельня, на відміну від старої, яка працювала на мазуті, використовує альтернативне паливо – деревні пілети в гранулах, що значно економічно вигідніше.

2Також котельня повністю автоматизована, в ній працює 6 котлів, які повністю забезпечують потреби теплопостачання як арсеналу, так і селища Дружба. Екопотужність котельні складає 8 мегаВт. Обслуговують її всього 6 операторів.

3Перший заступник начальника Головного квартирно-експлуатаційного управління Міністерства оборони України полковник Андрій Бернас зазначив:

– Завдяки  новій котельні військове відомство кожного опалювального сезону економитиме державні кошти на забезпеченні теплом арсеналу і селища в межах 10 мільйонів гривень. З наших плечей зняли тягар по ремонту, обслуговуванню котельні, підвозу палива, оплаті праці персоналу тощо. Також важливо, що деревні пілети – це екологічно чисте паливо, яке виготовляється в Україні, ми не прив’язані ні до вугілля, ні до газу, що на сьогодні дуже важливо. В перспективі перед нами стоїть завдання створення подібних об’єктів і в інших гарнізонах Збройних Сил України.

1У зв’язку з тим, що арсенал є об’єктом підвищеної уваги, стара котельня буде законсервована з певним запасом палива і, за необхідності, протягом доби може бути запущена до експлуатації.

Олександр Парій, підполковник


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/