Четверг, 26 ноября 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Корисні копалини незаконно добували на Чернігівщині

Корисні копалини незаконно добували на Чернігівщині


По факту незаконного добування піску біля урочища Красна гора Сосницького району Чернігівської області відкрито кримінальне провадження.

Відповідно до статті 13 Конституції України земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об'єктами права власності Українського народу.

Це означає, що кожен громадянин України має право користуватися природними об’єктами права власності, але лише у відповідності до Закону.

Натомість черговий випадок порушення природоохоронного законодавства під час здійснення заходів державного нагляду (контролю) на території Сосницького району виявили представники Державної екологічної інспекції у Чернігівській області. Екологи  зафіксували «результати» незаконного видобутку корисних копалин біля урочища Красна гора. На визначеній земельній ділянці наявні ознаки видобування корисних копалин місцевого значення — піщано-гравійної сировини (піску).

За візуальним оглядом території встановлено, що видобування корисних копалин проводилось за допомогою механічних засобів, кар’єрним способом. Осіб причетних до видобування корисних копалин у ході перевірки встановити не вдалося. При цьому порушено вимоги статей 16,19,23 Кодексу України про надра.

Інспекцією проведено розрахунки розмірів шкоди, заподіяної державі в результаті самовільного користування надрами, сума збитків становить 1 388 562 гривень.

Усі матеріали по справі скеровано до Сосницького відділення Менського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Чернігівській області для встановлення винних осіб та притягнення їх до відповідальності. Наразі відкрито кримінальне провадження.

Марія Плетінь, спеціально для видання Біла хата


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/