Понеділок, 22 Жовтень 2018   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Кораблі ВМС України перейшли на новітні системи зв’язку

Кораблі ВМС України перейшли на новітні системи зв’язку


Анексія Криму Росією завдала Військово-Морським Силам Збройних Сил України важкого удару, однак нині вони послідовно відновлюють свою потугу.

У перші місяці після передислокації ВМС між кораблями в морі й штабом доводилося застосовувати аналогові прилади для зв’язку. Такий вид комунікації фахівці називають «голосом», адже аналоговий зв’язок ненадійний і неприхований. Ще в Криму мали місце випадки, коли на сайтах радіолюбителів викладали радіопереговори українських військових моряків. Тобто людина в себе вдома або гаражі могла налаштуватися на флотську частоту, то що вже й казати про спецслужби «дружнього» нам сусіда. Утім, аби швидко поставити військовим морякам нові засоби зв’язку, потрібні були чималі фінанси. Спочатку допомоги шукали за кордоном, і одними із перших підставили плече США. Невдовзі значні ресурси надав Генеральний штаб Збройних Сил України. Як результат, станом на кінець 2017 року у ВМС на більшості кораблів упроваджено новітні системи зв’язку. Щодо берегових підрозділів, то сьогодні радіостанціями Harris різних типів повністю забезпечено поки що один батальйон, однак у недалекій перспективі планують перевести на сучасні зразки зв’язку всі військові підрозділи морської піхоти.

— Сьогодні весь зв’язок працює в автоматичному режимі. Ми маємо власні захищені сервіси для обміну повідомленнями, електронною поштою, для відображення інформації. У режимі реального часу на електронній мапі ми можемо відстежувати всі пересування наших кораблів: сучасні радіостанції дають нам таку можливість. Ба, навіть усі наші переговори, обмін даними мають високий рівень криптографічного захисту. Ми захищені не тільки від прослуховування, а й від радіопригнічення. Режими роботи новітніх засобів зв’язку (станції автоматично переходять в інший діапазон без участі оператора) дають змогу безперервно працювати в разі, якщо противник застосовує засоби радіоелектронної боротьби, — розповів начальник зв’язку ВМС — заступник начальника штабу зі зв’язку та інформатизації командування ВМС ЗС України капітан 1 рангу Вадим Кутигін.

Малі броньовані артилерійські катери проекту 58155 оснащено короткохвильовими та ультракороткохвильовими системами типу Harris. Вони є повністю автоматизованими та мають усі необхідні види зв’язку для забезпечення управління корабельними групами ВМС.

Треба сказати, що з радіостанціями Harris військові моряки працюють уже давно. Напередодні участі фрегата «Гетьман Сагайдачний» в операціях «Океанський щит» й «Аталанта» на корабель установили сучасні засоби зв’язку. Уже тоді флотські зв’язківці відчули їх рівень та якість. Вони без зайвих зусиль змогли управляти своїми надводними силами на відстані понад 6000 км. А за нинішнього фінансування й допомоги США можливості щодо переходу на сучасні системи зв’язку зросли. Сьогодні ними озброєно всі бойові одиниці українського флоту.

— Ми маємо чітку концепцію розвитку. Зокрема нині створюється система, яка об’єднає всі наявні сервіси доступу, обміну інформацією та висвітлення обстановки, що дасть змогу в режимі реального часу відстежувати всі потоки інформації та оперативно реагувати на них, — додав капітан 1 рангу Вадим Кутигін.

Отже, зв’язок у ВМС інтенсивно розвивається, однак не вистачає саме технарів — фахівців зв’язку різного рівня, гостро стоїть питання айтишників, програмістів, радистів. Тому двері для таких спеціалістів в українському військовому флоті завжди відчинено.

Олександр ЗАВТОНОВ

«Народна армія»


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

© 2018 БІЛА ХАТА Чернігівська інтернет-газета
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/