Воскресенье, 24 января 2021   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Конкурс на кращого читача року проведено у Чернігові

Конкурс на кращого читача року проведено у Чернігові


Не раз чув скептично-іронічні зауваження щодо нашої молоді. Мовляв, от колись були діти та підлітки – і розумні, й слухняні, і чуйні, й освічені… Втім, аби переконатися, що й сьогодні талановитих і патріотичних дітей на Придесенні немало, досить побувати, наприклад, на дійсно цікавому конкурсі «Найкращий читач року» в Чернігові.

Нещодавно його провели вдесяте і, як завжди, в Чернігівській міській дитячій бібліотеці ім. Олександра Довженка. Це було справжнє літературно-мистецьке свято, на якому школярі захоплено та напрочуд цікаво розповідали про улюблені книжки, декламували вірші, показували яскраві малюнки та дивовижні читацькі щоденники, й дотепно відповідали на непрості запитання журі.

Цей конкурс був уже підсумковим – дещо раніше кращих читачів року визначали в школах і бібліотеках-філіях міської централізованої бібліотечної системи. І ось – фінал! Юні ерудити почувалися цілком впевнено й прагнули продемонстрували всі свої таланти. Найулюбленіший письменник дітлахів –Всеволод Нестайко. Також не раз називали Сергія Дзюбу, Марину Павленко, Івана Андрусяка, Марину та Сергія Дяченків. Найпопулярніший зарубіжний автор – поки що Джоан Роулінг, «мама» хороброго чарівника Гаррі Поттера. Цікаво було почути, які професії мріють обрати в майбутньому обдаровані діти з Чернігова. Їхні відверті відповіді на це запитання приємно здивували. Якщо ще кілька років тому майже всі учасники таких конкурсів хотіли стати бізнесменами, то тепер у хлопчиків та дівчаток – різноманітні уподобання, а деякі з них мріють стати журналістами (до речі, читають газету «Деснянська правда») та письменниками…

У святі взяли активну участь заступник директора Чернігівської міської централізованої бібліотечної системи Олена Сльозка, провідний бібліотекар Ганна Маджуга (ведуча), бібліограф першої категорії Валентина Андросенко та завідувач дитячої бібліотеки-філії № 3 Ірина Галич (члени журі конкурсу). Традиційно очолював журі президент Міжнародної літературно-мистецької Академії України, заступник головного редактора обласної газети «Деснянська правда», письменник і перекладач Сергій Дзюба.

І от наприкінці хвилюючого дійства відбулося урочисте нагородження цьогорічних лауреатів. Серед учнів шостих класів перемогла Анастасія Зубко, яка прочитала багато книжок і бездоганно відповіла на всі запитання журі. Вона навчається у школі № 34. Розумна, обдарована та патріотична дівчина.

Семикласник школи № 30 Микита Турбіль здобув перше місце серед своїх ровесників. Бо він не просто переказував зміст улюблених, прочитаних книжок, а прекрасно аналізував ці твори. На запитання про справжню дружбу процитував афоризм Аристотеля: друзі – це коли у людей немов одна душа на двох!.. Деякі учасники прийшли у красивих національних вишиванках, а взагалі, на їхню думку, така вишиванка у справжнього українця має бути «під шкірою».

Також варто відзначити гарні відповіді семикласників Марії Кравченко (школа № 4), Поліни Мічуди і Костянтина Ляхового (ЗОШ № 34), Поліни Кінжібали (ЗОШ № 24), шестикласниць Ірини Сулим (школа № 34) і Вікторії Медведєвої (ЗОШ № 20). Дехто з учасників чудово малює, вже пише вірші та прозу і майстерно декламує твори відомих письменників, танцює, займається дизайном, авіамоделюванням і спортом… Кілька учасників розповіли, що в їхніх оселях – гарні, ошатні домашні бібліотеки.

Як наголосив, вітаючи лауреатів, Сергій Дзюба, головне – все-таки не перемога, а цікаве, чарівне спілкування; адже обдаровані діти познайомилися саме на цьому, такому незабутньому для них святі. Справді, хочеться щиро побажати всім міцного здоров’я, удачі та щастя! І – до наступного конкурсу «Найкращий читач року» в Чернігові!

Сергій КВІТНИЦЬКИЙ


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2021 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/