Вторник, 26 января 2021   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Колишня дружина генерала опинилася на лаві підсудних 


хабар2Валентина Зеленчук, перша дружина генерал-майора міліції Івана Катеринчука, котрий нині очолює міліцію Одеської області, потрапила під слідство. Колишню заступницю начальника Чернігівського обласного управління державної міграційної служби звинувачують в отриманні хабара за прискорення процедури видачі закордонного паспорта.

Окрім звинувачення прокуратури, місцеві активісти закидають колишній благовірній генерала численні махінації з видачею та оформленням паспортів під прикриттям приватних структури і банку.

100 мічених зелених

Під час отримання неправомірної вигоди чиновницю обласного управління ДМС «на гарячому» затримали працівники управління Державної служби боротьби з економічної злочинністю. Сталося це в середині листопада 2014 року. Підставою для внутрішнього розслідування слугувала заява від мешканки обласного центру, в якій вона вказала, що за прискорення процедури видачі закордонного паспорта у неї вимагають хабара.

В подальшому в ході проведення комплексу оперативно-розшукових заходів працівники міліції встановили та задокументували дії чиновниці Державної міграційної служби в Чернігівській області, яка, являючись посадовою особою, вимагала та одержала неправомірну вигоду в розмірі 100 доларів США.

Побачивши правоохоронців, чиновниця кинула мічені 100 доларів під стіл. Та на руках у неї лишилися сліди від спеціальної фарби. У свою чергу доблесні чернігівські правоохоронці в присутності понятих із застосуванням лампи ультрафіолетового опромінення зафіксували на фалангах пальців та долонях посадової особи сліди світіння спеціальної хімічної речовини, яку вони попередньо нанесли на гроші.

Також під час обшуку службового приміщення співробітники УДСБЕЗ вилучили у посадової особи іноземну валюту та сумку з ознаками світіння всередині. Всі задокументовані докази злочину правоохоронці відправили на експертизу до науково-дослідного експертно-криміналістичного центру при УМВС в Чернігівській області.

Як повідомили в секторі зв’язків з громадськістю УМВС України в Чернігівській області, на посадовця, яка намагалася збагатитися у протизаконний спосіб, очікує сувора відповідальність. Міліція порушила кримінальну справу за частиною 3 статті 368 Кримінального кодексу України (одержання неправомірної вигоди у великому розмірі або вчинене службовою особою). Стаття передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи проводити певну діяльність на строк до трьох років, з конфіскацією майна та зі спеціальною конфіскацією.

Не зовсім державне «державне» підприємство

Місцеві активісти підозрюють Валентину Зеленчук у неправомірному використанні свого посадового становища, численних фінансових махінаціях за допомогою приватних структур.

За словами чернігівця Романа Мокроусова, колишня дружина генерал-майора міліції Валентина Зеленчук організовувала роботу ДМС – контролювала видачу закордонних і внутрішніх паспортів, а також здійснювала контроль за роботою приватної структури «Державне підприємство «Документ».

– Фактично під дахом державної структури працює приватна фірма. Вона, іменуючи себе «державним підприємством» і дублюючи функції міграційної служби, отримує за свої послуги значно завищену оплату, – коментує активіст. – Згідно із законом, на працівниках приватної структури мають бути бейджики, аби люди бачили, що це – бізнес-структура. Натомість приватні посередники працюють без розпізнавальних знаків. Якщо звичайний паспорт коштує 170 гривень, то, враховуючи накрутку «ДП «Документ»», паспорт обходиться громадянам від 800 гривень до однієї тисячі.

За словами Романа Мокроусова, за допомогою подібних схем Валентина Зеленчук отримувала близько однієї тисячі євро на день!

Ще одна цікава схема реалізовувалася за допомогою приватного банка. Мова йде про банк «Авант», відділення якого розташоване під боком обласного управління державної міграційної служби.

– У відділенні цього банку не видають ані кредитів, ні інших банківських послуг не надають, а тільки приймають платежі, – продовжує Роман. – Ці платежі є завищеними за рахунок комісії. Якщо звичайний банк бере по три гривні за квитанцію, то «Авант» бере по 10 гривень. Відтак люди, які приходили від приватної структури «ДП «Документ»», приносили по 5-7 квитанцій і платили по 70 гривень за повітря.

Активісти з плакатами перед початком судового засідання

Активісти з плакатами перед початком судового засідання

Зеленчук стверджує, що останні 10 років жила лише на зарплату

За словами активіста, в цих оборудках безпосередню участь приймає і спільний син Валентини Зеленчук та генерал-майора Івана Катеринчука.

– За моєю інформацією, їхній син був начальником управління цього банку, – каже Роман Мокроусов. – Окрім того там були й інші тіньові оборудки. Не одними квитанціями живе цей банк.

Те, що за спиною Валентини Зеленчук стоять високі покровителі, у активіста зовсім не виникає сумнівів. Адже, як він розповідає, після затримання чиновниці «на гарячому» прокуратура з незрозумілих причин відмовилася виносити їй підозру у вчиненні злочину. І тільки після написання колективної скарги на ім’я обласного прокурора Валентині Зеленчук пред’явили підозру. З 28 листопада заступниця начальника Чернігівського обласного управління Державної міграційної служби перебуває під слідством.

хабар1Валентина Зеленчук: «Останні десять років я жила на свою зарплату»

Між тим, у самому відомстві повідомили, що на час слідства чиновницю відсторонили від роботи. Останній суд розглядав для Валентини Зеленчук міру запобіжного заходу. Екс-чиновниця міграційної служби чекатиме суду на волі – таке рішення ухвалив Новозаводський районний суд міста Чернігова. Прокуратура клопотала про встановлення грошової застави для Зеленчук, але суд не підтримав цю пропозицію. За словами самої обвинуваченої, грошей вона не має, бо останні десять років жила на саму лише зарплату. Натомість Валентині Зеленчук заборонили виїжджати з міста без дозволу слідчого та прокурора. 

Віталій НАЗАРЕНКО, фото: Ігор АНДРІЙЧЕНКО, «Чернігівщина»


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2021 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/