Суббота, 24 октября 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Книжки українською, чеською, білоруською презентували у Чернігові

Книжки українською, чеською, білоруською презентували у Чернігові


Імпреза. У Чернігівській міській центральній бібліотеці імені М. М. Коцюбинського відбулася презентація нових книжок.

Про життя і творчість незабутнього автора «Деснянської правди», знаного українського письменника, журналіста, краєзнавця Віталія Леуса, котрий наприкінці минулого року відійшов у вічність, і його книгу прози «Долі конем не об’їдеш» розповів президент Міжнародної літературно-мистецької Академії України, заступник головного редактора обласної газети «Деснянська правда», письменник і перекладач Сергій Дзюба. Він зазначив, що за цю книжку Віталія Миколайовича посмертно висунуто на престижні міжнародні літературні нагороди в Україні та Білорусі, а також – на конкурс «Краща книга року». А незабаром, уже цього року, побачить світ і його посмертна збірка прози «Серцю не накажеш», яку підготували до друку родина письменника та колеги-друзі Віталія Леуса.

Також презентовано цікаву та оригінальну поетичну збірку «Дощ із твоїми очима». Її автори – письменники Тетяна і Сергій Дзюби вже відомі в багатьох країнах Європи, Америки та Азії. А нині їхня книжка надрукована в Чехії. Вірші талановитих українців майстерно переклали знаний чеський поет Мілан Грабал (він же – автор передмови) і його співвітчизник, доктор мистецтвознавства Петр Каліна. Збірка вже успішно презентується в Чехії.

Ошатна книжка Тетяни і Сергія Дзюби «Місто Зима» вийшла білоруською мовою в Мінську. Їхні віршів переклав сучасний класик білоруської літератури Михась Пазняков. А передмову написав лауреат Національної літературної премії Білорусі, головний редактор журналу «Новая Немига литературная» Анатолій Аврутін. Книжку представлено і в Білорусі, але попереду – нові імпрези за участю Сергія і Тетяни, а також – чудових білоруських поетів.

Значне зацікавлення учасників книжкового свята викликала й збірка віршів «Тепло ромашкової завії» видатного білоруського письменника, голови Мінської організації Спілки письменників Білорусі Михася Пазнякова. Проникливі вірші лауреата Національної літературної премії Білорусі переклали українською мовою Сергій Дзюба, Олег Гончаренко та Ярослав Савчин. Це – спільний проект автора та Міжнародної літературно-мистецької Академії України.

Головний редактор газети «Світ-інфо» Петро Антоненко презентував свою книжку прози та поезії «Стріла», видану за обласною Програмою підтримки розвитку інформаційної та видавничої сфер Чернігівщини на 2016—2020 роки. Через опис таких характерних ситуацій із сільського та міського життя і завдяки майстерним діалогам, у збірці яскраво та рельєфно змальовуються психологічні портрети персонажів і життєві конфлікти… Автор народився у 1948 році в селі Авдіївка Куликівського району. Закінчив факультет журналістики Київського державного університету імені Тараса Шевченка. Понад 40 років працює в пресі, зокрема очолював обласну газету «Сіверщина». Лауреат премії імені Михайла Коцюбинського. У 1994-му видав книгу прози «Бабине літо». Нині Петро Антоненко видає власну газету «Світ-інфо». Він щиро вдячний за підтримку видатному українському письменникові й нашому землякові Володимирові Дрозду.

Вела презентацію зав. відділом обслуговування Чернігівської бібліотеки імені Михайла Коцюбинського Ольга Гайова. Серед учасників свята – і директор Чернігівської міської централізованої бібліотечної системи Ніна Власенко.

Сергій Квітницький

 


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/