Вторник, 19 января 2021   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Інформація про медичні права учасників АТО висвітлюється недостатньо


Правозахисники ГО «МАРТ» наголосили про низький рівень інформування представниками державних органів щодо Правозахисники, ГО «МАРТ», МАРТ, інформування, державні органи, медичні права, учасники АТО           

4 травня 2017 року правозахисники громадської організації «МАРТ», в межах плану дій Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини», провели робочу зустріч з представниками ветеранських організацій, а також громадськими організаціями, які діють в інтересах учасників АТО та членів їх родин, органами державної влади та місцевого самоврядуванням. Метою зустрічі було – виокремлення проблемних питань щодо надання медичних послуг учасникам АТО (членам їхніх сімей) і членам сімей загиблих, а також узгодження спільних дій під час подальшої співпраці.

Під час зустрічі обговорювались наступні питання: порядок отримання санаторно-курортного лікування та проходження психологічної реабілітації; отримання пільгових ліків; лікування та порядок проходження щорічного медичного обстеження.

«Нещодавно нами був проведений моніторинг сайтів та установ органів влади, на які покладено обов'язок щодо інформування та надання медичних та реабілітаційних послуг. В результаті було виявлено сумну тенденцію, яка проявляється у низькій інформативності веб сторінок та інформаційних стендів органів місцевого самоврядування та медичних закладів і установ. Зокрема, зазначена інформація або взагалі відсутня або потребує більш детального та зрозумілого для цільової аудиторії роз'яснення», – зазначив юрист громадської приймальні ГО «МАРТ» Дмитро Науменко.

За результатами проведеної робочої зустрічі між правозахисниками й органами влади в Чернігові учасники дійшли згоди про необхідність розміщення й оновлення інформації щодо медпослуг на сайтах відповідних органів. Будуть публікуватись роз’яснення про механізм отримання безкоштовних ліків, лікування, санаторно-курортних путівок та інше. 

Реалізація міні-проекту «Доступність медичних послуг учасникам АТО та членам їх родин» здійснюється ГО «Черкаський правозахисний центр» у партнерстві з ГО «МАRT», ГО «Закарпатська громада» в рамках проекту «Активні громадські дії на одолання гуманітарної кризи в Україні». Реалізатором виступає громадська спілка «Освітній дім прав людини в Чернігові» при сприянні Національного фонду на підтримку демократії (NED).

Погляди розробників та виконавців міні-проекту не обов’язково збігаються з офіційною позицією громадської спілки «Освітній дім прав людини в Чернігові» та Національного фонду на підтримку демократії (NED).


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2021 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/