Пятница, 18 июня 2021   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Інформаційні війська Росії атакують Україну

Інформаційні війська Росії атакують Україну


З армією Росії українці вже навчились воювати. А от з інформаційними військами РФ — ще ні.

Роль російських ЗМІ в Україні успішно виконують ЗМІ, які помилково називають українськими. Найбільш помітні – «Інтер», «112», «NewsOne», газети «КП в Украине», «Аргументы и факты», «Вести», сайти «Страна» тощо. Політики та експерти, які називають себе проукраїнськими, активно ходять на їхні ефіри, дають коментарі, виправдовуючи це піклуванням про аудиторію. Мовляв, необхідно доносити альтернативну думку.

Два проросійські канали зняли маски і чітко показали своїх власників – за «112» стоїть кум Путіна Медведчук, за «NewsOne» — не менш одіозна постать з команди Януковича – Портнов. Здавалось би, що після такого кожен політик, який вважає себе патріотом, мав би десятою дорогою обходити їхні студії. Але де ж там.

Ми розпочинаємо моніторинговий проект з виявлення політиків в ефірах цих каналів.

Звісно, присутність там різноманітних проросійських «діячів чи відвертих колабораціоністів є прогнозованою, тому згадувати про них немає сенсу. Нас цікавлять так звані проукраїнські політики, які публічно носять вишиванки і проклинають РФ, але паралельно відвідують російські помийки.

Минулого тижня найбільше на ефіри цих каналів ходили патріоти зі «Свободи», Радикальної партії та «Батьківщини». На «NewsOne» не було представників БПП та НФ. На «112» час від часу приходили депутати БПП, представники НФ – поодиноко коментували телефоном. Також на цей канал приходили представники уряду (детальніше — нижче).

Чому політики від цих «патріотичних сил», які на словах готові за Україну Марс колонізувати, продовжують приходити на ефіри до ворога і допомагати їм транслювати проросійський порядок денний? Усі виправдовування на кшталт – донести іншу думку до дезорієтованого електорату Сходу та Півдня – брехня. Цей електорат не хоче іншої думки. Шановні патріоти, ви берете участь у театралізованому дійстві «розвал проукраїнських сил». Хіба ви не розумієте це?

Тож треба визначитися: з ким ці люди — з Україною чи з Путіним?

Закликаємо українських політиків, представників влади, правоохоронних органів, інститутів громадянського суспільства та інших бойкотувати, всіляко ігнорувати діяльність «рупорів Кремля»:

Не давати коментарів.
Не відвідувати телеефіри.
Не спілкуватися з пропагандистами (журналістами).

Таким чином, за минулий тиждень (3 — 9 вересня 2018) на NewsOne в якості гостей програм стали: Андрій Іллєнко, Михайло Головко, Руслан Кошулинський, Олег Осуховський (“Свобода”), Сергій Євтушок, Іван Крулько, Сергій Соболєв, Сергій Власенко (“Батьківщина”), Юрій Чижмар, Ігор Мосійчук (“Радикальна партія Олега Ляшка”), Юрій Дерев’янко, Борис Розенблат, Микола Катеринчук, Віктор Балога, Сергій Мельничук (позафракційні), Дмитро Добродомов (“Народний контроль”), Володимир Чемерис, Кость Бондаренко, Сергій Таран, Андрій Золотарьов (політичні експерти), Сергій Щербина (головний редактор РБК-Україна).

У той же час, у студію 112-го прийшли: Денис Чернишов (екс-заступник Міністра юстиції України), Юрій Гримчак, Георгій Тука (заступники Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України), Олексій Гончаренко, Ігор Побер, Валерій Карпунцов, Іван Вінник, Юрій Мамчур (“Блок Петра Порошенка”), Юрій Чижмар, Дмитро Лінько, Ігор Мосійчук (“Радикальна партія Олега Ляшка”), Сергій Євтушок, Іван Крулько (“Батьківщина”), Вадим Підберезняк, Олександр Кодола, Ігор Лапін (“Народний фронт”), Андрій Іллєнко, Михайло Головко, Олег Осуховський (“Свобода”), Олена Сотник (“Самопоміч”), Олег Мусій (“Народний контроль”), Віктор Кривенко, Сергій Мельничук, Юрій Бублик, Віктор Чумак (позафракційні), Олександр Солонтай, Сергій Таран (політичні експерти).

З усього списку, лідерами візитів на рупори пропаганди Кремля є: Юрій Чижмар, Ігор Мосійчук, Юрій Гримчак, Сергій Євтушок, Іван Крулько, Андрій Іллєнко, Михайло Головко, Олег Осуховський, Сергій Мельничук, Сергій Таран.

До моніторингу ввійшли програми: “Утро”, “Большой вечер”, “Снова Рада”, “Украинский формат” на NewsOne, а також “Live”, “Вечерний прайм”, “Пульс” на 112.

Довідкова інформація:

Національна ініціатива «Стоп Реванш» — кампанія, спрямована на протидію російській гібридній агресії в Україні, охоплює боротьбу в інформаційній, політичній, гуманітарній сферах.

Ініціатори кампанії  «Стоп Реванш» запрошують волонтерів до співпраці: «Чим нас більше — тим якісніший моніторинг і тим ефективніший громадський тиск на тих, хто декларує проукраїнську позицію, але бере участь у театралізованих виставах рупорів Кремля».

«Вільні люди», спеціально для видання bilahata.net


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2021 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/