Пятница, 19 апреля 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Імовірність дефолту України вже зросла до 43%


У 2017 році у валютних коливаннях Україну очікує три сценарії розвитку подій, два з яких ведуть країну до дефолту. Про це на своїй сторінці у Facebook написав лідер партії «Успішна країна» та екс-міністр доходів і зборів Олександр Клименко.

Серед зовнішніх факторів, які будуть впливати на курс гривні в 2017 році, політик назвав надходження від експорту, необхідність виплат за боргами кредиторам (4,5 млрд. доларів), прямі іноземні інвестиції.

Крім того, Клименко нагадав про відсутність довіри населення до гривні і банківської системи, націоналізацію ПриватБанку та дозвіл НБУ на виведення валюти банками у вигляді інвестицій в інші країни. За підрахунками політика, тільки останнє рішення призведе до відтоку з країни до 2 млрд. доларів.

Можна додати і ще ряд факторів: низькі чисті золотовалютні резерви, політична нестабільність, війна, бажання валютних спекулянтів заробити на коливанні курсів, ігнорування НБУ конституційного обов'язку щодо забезпечення стійкості гривні та багато інших», — написав лідер «Успішної країни».

В результаті, вважає Клименко, сьогодні країна стоїть перед трьома сценаріями, які він умовно назвав «Продати України», «Банкрут» і «Операція «Рейтинг влади». При цьому два з них ведуть до дефолту.

Перший сценарій передбачає повне виконання умов МВФ – підвищення пенсійного віку, продаж землі, ліквідацію спрощеної системи оподаткування, скорочення чисельності бюджетників і ін. У цьому випадку Фонд дасть Україні кредит. Разом з надходженнями валюти від трудових мігрантів на рівні близько 3,5 млрд. доларів це здатне утримати курс на рівні 30-32 гривень за долар.

Імовірність реалізації сценарію «Банкрут» Олександр Клименко оцінює в 43%, підкреслюючи, що мова йде не про технічний дефолт, а про реальне оголошення України банкрутом.

Це станеться, якщо уряд продавить, наприклад, не п'ять антинародних законів, а всього два. Тоді ж Фонд або затягне видачу кредитів, або зменшить їх розмір, або не дасть грошей зовсім. Яким буде курс долара в цьому випадку, сказати дуже складно. Але зрозуміло те, що він стрибне вгору — різко і сильно, — написав політик.

Реалізацію третього сценарію лідер «Успішної країни» допускає в разі, якщо влада вирішить рятувати свої рейтинги.

 Тоді вони продадуть начисто, під нуль, все золотовалютні резерви. У такому випадку курс буде приблизно таким, як зараз — близько 28 гривень за долар. Але не довго. І це за фактом теж варіант — банкрут, — резюмував Клименко.

Нагадаємо, раніше, в серпні 2016 року, політик вже озвучував прогноз курсу гривні, який виявився близьким до реальності. Тоді Клименко писав про тенденції до повільного ослаблення гривні і падіння її курсу до 27 гривень за долар до кінця 2016 року. Песимістичним сценарієм тоді був названий курс 30 гривень за долар.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/