Понеділок, 18 Червень 2018   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Хто зацікавлений у зриві виборів на Ічнянщині?

Хто зацікавлений у зриві виборів на Ічнянщині?


Ми вже повідомляли про те, що Ічнянська міська виборча комісія утворила виборчі округи без дотримання зваженого балансу до категорії середньої кількості виборців в кожному з утворених округів, чим створила нерівні умови для виборців та потенційних кандидатів у цих виборчих округах.

Сьогодні ми отримали матеріал у продовження цієї теми, який і пропонуємо нашим читачам. У ньому, на наш погляд, керівник Чернігівської обласної організації політичної партії «Наш край» Ольга Чередник, детально розповідає про ситуацію, що сталася.

На Чернігівщині представники партії «Наш край» занепокоєні ситуацією, що складається в Ічнянській виборчій комісії та можливим зривом виборів в Ічнянській ОТГ.

За її інформацією, кількість округів у цій громаді, згідно з рішенням ЦВК, має бути 26, і в кожному з них повинна налічуватися приблизно однакова кількість виборців (десь близько 700). За таким розподілом має бути утворено 13 округів в Ічні та 13 – у селах громади. «Водночас, Ічнянська МВК, грубо порушуючи закон, утворила всього 5 округів у центрі громади, решту – в селах. У результаті, на одних дільницях кількість виборців сягає 2000, а на інших – 130», — зауважила Ольга Чередник. Оскільки таке рішення незаконне, воно було оскаржене у суді. 29 вересня 2017 року Київський апеляційний адміністративний суд скасував рішення Ічнянської МВК про утворення округів та зобов’язав комісію утворити округи, відповідно до чинного законодавства України.

Між тим, проект рішення Ічнянської МВК, що відповідає виборчому законодавству, був розроблений, але під час засідання члени виборчої комісії знову затвердили той, що порушує закон та ігнорує рішення суду. Комісія, узурпуючи владу, не враховує думку людей, які прийняли рішення створити Ічнянську ОТГ і порушує не тільки рішення суду, а й право громадян на вільне волевиявлення.

«Якщо комісія і надалі не дотримуватиметься закону, то вибори в Ічнянській ОТГ можуть не відбутися, оскільки учасники виборчого процесу не встигнуть висунути та зареєструвати кандидатів на голову та у депутати Ічнянської міської ради. Термін реєстрації кандидатів спливає 4 жовтня і необхідно діяти у рамках законодавства», — наголосила керівник обласної організації «Наш край».

Ольга Чередник підкреслила, що політичні амбіції ставлять під загрозу бажання людей об’єднатися та покращити якість життя у своїй громаді, отримавши більше коштів і більше можливостей.

«Маємо ситуацію, коли через порушення комісії та кулуарні домовленості окремих політичних сил, інтереси місцевих жителів, на жаль, взагалі не враховують», — констатувала вона.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

© 2018 БІЛА ХАТА Чернігівська інтернет-газета
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/