Четверг, 22 октября 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Григорій Войток – лауреат Міжнародної премії імені Григорія Сковороди

Григорій Войток – лауреат Міжнародної премії імені Григорія Сковороди


Григорій Войток – лауреат Міжнародної літературної премії імені Григорія Сковороди «Сад божественних пісень».

Журі Міжнародної літературної премії імені Григорія Сковороди «Сад божественних пісень» нагородило цією престижною відзнакою заступника генерального директора ТОВ «Земля і воля» Григорія Андрійовича Войтка – за плідну багаторічну діяльність в галузі літератури і публіцистики.

Зокрема, знаного письменника і журналіста нагороджено за художньо-літературне видання «Тернистий шлях благородної справи» (це – нариси про 120-річну історію Майнівського /Бобровицького/ радгоспу-технікуму), а також – за роман «Безбатченки», в долі головної героїні якого, як у дзеркалі, відображається доля всієї України. Але ту долю, за висловом літературного критика Ніни Головченко, знівечили «найпаскудніші представники нашої національної наволочі». Стосовно ж цього роману, член Національної спілки письменників України поет, прозаїк Тетяна Череп-Пероганич у своїй рецензії наголосила: «Книга «Безбатченки», немов уривок із минулого, який варто усвідомити, аби зробити висновки».

Обидві книги, а також рецензії та відгуки на них публікувалися в газеті «Чернігівщина». У доробку Григорія Войтка – також численні публіцистичні виступи на актуальні теми з життя села, рідного краю, історії українського суспільства, які постійно друкуються на шпальтах газети «Чернігівщина» та в інших періодичних друкованих і електронних засобах масової інформації.

Засновник Міжнародної літературної премії імені Григорія Сковороди «Сад божественних пісень» – Міжнародна літературно-мистецька Академія України, котра об’єднує відомих письменників, перекладачів, журналістів та науковців із 55-ти держав (президент – Сергій Дзюба; ця нагорода вручається з 2005 року).

Серед лауреатів минулих років – Герої України Іван Дзюба та Юрій Мушкетик, Шевченківські лауреати – Михайлина Коцюбинська, Віра Вовк, Валерій Шевчук, Василь Голобородько, Михайло Слабошпицький, Кость Москалець, Ігор Калинець, Ігор Качуровський, академіки Рауль Чілачава та Микола Жулинський, знаменитий польський кінорежисер Кшиштоф Зануссі, а також інші відомі люди з багатьох країн світу.

Василь Слапчук,

голова Комітету з нагородження Міжнародною премією імені Григорія Сковороди «Сад божественних пісень», лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/