Понедельник, 18 января 2021   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Як газові монополісти втягують людей у ярмо


Газові монополісти своїми діями викликають у людей ненависть до влади, а відтак і до держави в цілому

Все частіше українці задумуються над тим, а чи варто було здійснювати революцію гідності? Адже гідність ця за два останні роки все частіше втоптується у багнюку ще більше, ніж було це колись − при колишній владі.

«Навіщо нам така антинародна влада, яка не захищає законні права та інтереси людей, а грубо їх попирає та створює зайві проблеми?» – обурюється слушно люд.

А, може, підстави для невдоволень, які виникають у людей, створюють спеціально? Можливо, це комусь вигідно? Бо громадяни обурюються на абсурдні дії владників, або відповідні структури, що підкоряються владі, таки справедливо.

Цікаво, що і деякі владники-монополісти, які впливають через свої рішення та дії на суспільну думку громадськості, теж аналогічної точки зору.

− Я особисто вважаю, що загальні лічильники обліку використання газу, які ставлять у багатоквартирні будинки – є несправедливим рішенням, − зазначила Алла Ярова, голова правління ПАТ «ЧЕРНІГІВГАЗ» під час зустрічі з журналістами.

Але то лишень − слова, насправді ж монополісти діють зовсім в протилежному напрямку.

газ (3)6 вересня без будь-яких попереджень чи то через оголошення, чи в інший спосіб, представники «Чернігівгазу» завітали до сорокаквартирного  будинку 154 по вул. Пухова, що в Чернігові і… зробили надріз на зовнішній трубі, по якій газ постачається в квартири споживачам. Відтак газ було припинено. А коли мешканці будинку повибігали з квартир, то газовики поставили їм вимогу: або не заважайте подальшим діям, або ж залишитеся без газу.

газ (6)Майже протягом усього дня мешканцям вдалося блокувати ганебну роботу працівників газової установи зі встановлення загального лічильника обліку газу на будинок, але врешті-решт, коли вже почало сутеніти, газовики вирішили взяти своє – вони врізали обліковий газовий прилад у мережу. Обуренню людей не було меж.

Адже у деяких мешканців цього будинку є заборгованість за спожитий газ, і зрозуміло, що відтепер газова служба розкине ці борги для усіх інших користувачів газу. Але чому ті, хто дисципліновано й регулярно слачує кошти за спожитий газ, повинні платити за когось? Що це за газова колективізація? Чи не нагадує така ситуація комуністичне минуле, коли силоміць заганяли людей, як стадо овець, у колгоспне стійло?

газ (4)Найбільше ж місцевих мешканців обурюють способи та хитрощі, із допомогою яких працівники газової служби будь-якою ціною намагаються встановити такий небажаний прилад. Спочатку влада пообіцяла облаштувати кожну квартиру таким приладом безкоштовно, а потім – забрала свої слова назад, натомість, «нагородивши» містян одним лічильником на усіх.

газ (7)І тепер, якщо у якійсь квартирі зареєстрована лише одна особа, а фактично проживає кілька, то, безумовно, буде більше використано й газу, але платити за таке споживання будуть інші мешканці цього будинку солідарно.

газ (9)А тим часом у ПАТ «Чернігівгаз»» запевняють, що така «операція» − цілком законна. А тут ще й держава зобов`язала газовиків у певні строки встановити в усіх будинках лічильники, а якщо не встановлять, то вживатимуться відповідні штрафні санкції. Саме тому газові монополісти вирішили таким чином убити одним пострілом двох зайців одразу: і кошти зекономити, і вчасно прозвітувати про виконану роботу. А проблеми простих людей – то кого вони зараз цікавлять у нашій державі? Головне – забезпечити відомчі меркантильні інтереси, наповнити вчасно свої грошовиті кишені та встановити собі захмарні у кілька десятків тисяч гривень зарплати. І це, як кажуть, один бік медалі, а інший полягає у тому, що у наш час здійснюються цілком усвідомлено й активно дії, які викликають у людей недовіру не тільки до влади, а й української держави взагалі. Чи прислухаються представники державної влади до законних протестів громадян, яким вже ось-ось не буде що втрачати?

Сергій ВІТЕР


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2021 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/