Пятница, 26 апреля 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Футбольний огляд. «Десна» ледь не обіграла «Динамо»

Чернігівська «Десна» після поразки на старті другого кола чемпіонату України від «Зорі», приймала нинішнього лідера Прем’єр-ліги – київське «Динамо». Щоправда «приймала» суто умовно, бо хоча й вважалася офіційно господарем поля, наразі гру через погодні умови було перенесено до Києва, що, в принципі, несправедливо, – вболівальники на трибунах, звісно, тільки вболівали за своїх – столичну команду.

Втім, «Десна» вміє грати на виїзді, що й довела в цьому напруженому матчі з дуже сильною командою. Бо чернігівці надійно оборонялися і досить небезпечно атакували. Нині не пощастило нашому Тотовицькому, котрий мав стовідсоткову нагоду забити киянам. А коли головою у ворота «Десни» бив «динамівець» Кендзьора, свою блискавичну майстерність продемонстрував голкіпер чернігівців Паст. Тож на перерву команди пішли з нулями на табло.

А в другому таймі «Десна» відкрила рахунок – диво-гол після вдалого навісу Калитвинцева забив Пилип Будковський. Натомість у киян дуже довго нічого не виходило в атаці. Їх лідер Циганков «картинно» упав у штрафній чернігівців, випрошуючи пенальті. Однак арбітр в симуляцію не повірив... Та «Динамо» все-таки врятувалося наприкінці матчу, вже в доданий час. Коли розчаровані глядачі залишали трибуни, арбітр несподівано зафіксував гру рукою у нашого Гітченка, й призначив пенальті у ворота «Десни», яке чітко реалізував все той же Циганков. Отож у підсумку – 1:1, в принципі, почесна нічия для чернігівської команди.

Як на мене, пенальті – сумнівне, навмисної гри рукою не було. Арбітр припустився прикрої помилки, що вплинула на результат. До речі, в першому колі чемпіонату «Десна» теж зіграла внічию з грізним «Динамо» у Києві. І я не збагну, яка не надто розумна людина складала календар ігор, поставивши «Десні» на початку першого та другого кола аж три поспіль матчі з лідерами чемпіонату – «Зорею», «Динамо» та «Шахтарем»?! Хіба ж це справедливо?!

Провідні українські клуби «Шахтар» і «Динамо» після зимової перерви продовжили свої змагання з найсильнішими зарубіжними командами – тепер у Лізі Європи.

Чемпіон України «Шахтар» зіграв на виїзді з ізраїльським клубом «Маккабі». Взагалі, якщо команда вийшла в 1/16 престижного європейського турніру, то вона вже чогось варта. Втім, гірники належно підготувалися до цього двобою. Гості зуміли одразу ж нав’язати господарям свою манеру гри. Футболісти «Маккабі», попри всі старання в атаці, свої моменти змарнували – дуже надійно зіграв молодий воротар «Шахтаря» Анатолій Трубін, який взагалі став яскравим відкриттям нинішнього сезону. Натомість гірники ґав не ловили – спочатку розіграли стрімку комбінацію в бразильському стилі, котру блискуче завершив Патрик, а потім ефектну крапку в цьому поєдинку поставив герой перемог над мадридським «Реалом» – Тете. Отже, у підсумку – впевнена перемога українського чемпіона з рахунком 2:0. Таким чином, гірники мають зараз чудову нагоду вийти в 1/8 змагань у Лізі Європи, але все остаточно вирішиться 25 лютого, коли «Маккабі» приїде грати з «Шахтарем» в Україну.

А ось у київського «Динамо», яке приймало вдома бельгійський клуб «Брюгге», все склалося не найліпшим чином… Звісно, гості – найсильніша команда Бельгії, грати з якою – непросто. Однак кияни не стільки атакували, скільки дбали про безпеку біля власних воріт. Тому двобій виявися не надто видовищним, я б навіть сказав, нудним, – за увесь перший тайм обидва клуби не спромоглися навіть завдати жодного удару по воротах суперників!

Втім, після перерви ситуація на полі загострилася і «Динамо» повело в рахунку, – дуже красивий гол майстерним обвідним ударом з лінії штрафного забив Віталій Буяльський. Та раділи кияни недовго, бо вже незабаром проґавили банальний удар після кутового біля власних воріт і м’яч затріпотів у сітці. Гості й надалі досить небезпечно атакували, використовуючи саме стандартні положення, й «Динамо» ледь не поплатилося за свою «загальмованість».

Як на мене, господарям не вистачило саме такого бійцівського характеру, який притаманний, наприклад, футболістам «Шахтаря». Отже, у підсумку – нічия 1:1, яка не надто влаштовує український клуб, адже вдома бельгійці зазвичай грають значно потужніше. Та побажаємо «динамівцям» удачі, все-таки Мірча Луческу, нинішній наставник киян, – тренер досвідчений, тому, сподіваюся, легко «Брюгге» у матчі-відповіді з українцями не буде.