Понедельник, 3 августа 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Фундук ніжинських лісівників – і смачно, і корисно!

Фундук ніжинських лісівників – і смачно, і корисно!


Людей здавна приваблювали лісові ласощі. Та якщо гриби та ягоди зустрічаються частіше, то ліщина, або її окультурена форма  — фундук – рідше.

Саме тому ще у далекому 1983 році ніжинські лісівники заклали перші плантації  цінного лісового горіху. Квітне він рано навесні, коли середня температура повітря досягає +12°C. Чоловічі і жіночі суцвіття зацвітають у різний час, тому рослини можуть не запилитися і врожайність впаде. Щоб цього не сталося, висадили декілька сортів фундука (Пурпурний, Пам’яті Яблукова та Тамбовський ранній). Вони запилювали  один одного, що давало гарантований врожай. У 2013 році плантацію оновили, частину зрізали, нову порость розрідили і сформували гарні кущики.

Фундук – горіх калорійний. По живильній цінності він перевищує навіть рибу і м’ясо, хоча й містить менше вуглеводів. Завдяки цінним компонентам (вітаміни E, B, Омега-3-жирні кислоти, Паклетасел, цинк, фосфор, магній, калій, залізо, кальцій) його вживають і в якості ліків.

Та все ж властивості фундука втрачають свою значимість, якщо людина зловживає його споживанням. Максимальна добова доза для дорослого – 50 г, більша кількість надмірно навантажує травну систему великим обсягом клітковини.

Автор: Микола Тищенко


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/