Вторник, 26 января 2021   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Фотожурналістці Мар’яні Харді з Чернігова Президент України вручив орден «За мужність»


Президент України Петро Порошенко особисто вручив орден «За мужність» III ступеня талановитій фотожурналістці та фотохудожниці з Чернігова Мар’яні Харді. Крім високої державної нагороди, наша землячка отримала й чудове, високопрофесійне фотообладнання, про яке мріяла не один рік.

Ми, всі співробітники обласної газети «Деснянська правда», дуже раді за нашу Мар’яну! Безперечно, така нагорода – цілком заслужена і справедлива.

Харді (3)Ми говоримо «наша Мар’яна», адже ця чарівна, життєрадісна та справді дуже обдарована дівчина працювала фотожурналісткою в газеті «Деснянська правда». Спочатку Мар’яна привернула мою увагу цікавими світлинами з різноманітних літературно-мистецьких презентацій. Причому вона не просто фіксує події, а прагне створювати дійсно правдиві й водночас високохудожні, глибокі, оригінально неповторні фотознімки. Так працював неперевершений Майстер Валерій Інютін. Валерій Петрович відійшов у вічність, але, думаю, він би щиро порадів за Мар’яну, яка гідно продовжує його справу.

Харді (4)Власне, я й порадив одного дня взяти до нас на роботу таку незвичайну, невтомну і невгамовну дівчину, справжню творчу особистість, яка взагалі не рахувалася з часом заради одного-єдиного вдалого знімка! В таку жадану мить вона просто перевтілювалася на очах, чаклуючи над своїм об’єктивом… Любила повторювати: «Я не знімаю, а фотографую!». Авжеж, коли за справу береться Мар’яна Харді – це завжди дивовижна творчість, а не якась рутина.

Харді (2)Відверто кажучи, зараз професія фотожурналіста не приносить великих грошей, і Мар’яна могла б таки заробляти на прожиття інакше. Однак годі й уявити, що вона колись зрадить раз і назавжди обраній, улюбленій професії. Саме про таких говорять – журналіст від Бога! Її яскраві, колоритні фото з творчого вечора відомої письменниці Оксани Забужко в Чернігові, світлини циганського барона, загадкового дослідника космічних глибин на прізвисько «Марсіанин» і зараз дбайливо зберігаються в моєму комп’ютері, як пам'ять про нашу чудову, незабутню співпрацю з Мар’яною. Потрапив в її об’єктив і я, й це живе, виразне, зворушливе фото з моєї презентації – одне з найкращих у моєму альбомі.

У 2013–2014 роках Мар’яна Харді, ризикуючи своїм життям, мужньо висвітлювала події Революції Гідності, що відбувалися в Києві та Чернігові. Близько трьох місяців вона постійно перебувала в самому епіцентрі подій – на Майдані Незалежності та на вулиці Грушевського, створюючи свої, тепер уже знамениті, фоторепортажі. Тоді ці світлини з поля бою розміщувалися в багатьох українських та зарубіжних інтернет-виданнях, у соціальній мережі Фейсбук, а також експонувалися на імпровізованих вуличних виставках.

Під час фотозйомок на столичній вулиці Грушевського Мар’яна дістала осколкове поранення в ногу. А пізніше, під час наступу «Беркуту» на вулиці Інститутській, хоча вона й фотографувала в одязі з написом «Преса», – була жорстоко побита беркутівцями, отримала травми голови та коліна, втратила таке дороге фотообладнання… А, оскільки всі лікарні тоді були переповнені пораненими, Мар’яна лікувалася вдома і, Богу дякувати, цілком одужала!

Після Революції Гідності вражаючі фото-одкровення Мар’яни Харді з Майдану експонувалися на багатьох виставках, і не лише в Україні. Зокрема, у вересні 2014-го хвилюючі світлини українки побували у Вільнюсі, столиці Литви, нині їх побачили вже мільйони людей в усьому світі!

Щиро вітаємо тебе, Мар’яночко з таким державним визнанням, зичимо здоров’я і нових творчих вершин. Пам’ятаємо, як ти мріяла створити щось особливе, неповторне, важливе, сокровенне, – фотографії, які б залишилися надовго. Отже, мрії справджуються!

Сергій Дзюба, «Деснянська правда»


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2021 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/