Четверг, 24 сентября 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Фермери взяли землю і занедбали


фермер2Прокуратурою заявлено до суду позов про повернення в користування держави 43 га земель, які фіктивні фермери намагались використати для безоплатної приватизації.

Прокуратура Ріпкинського району Чернігівської області  звернулася до суду з позовом про припинення права постійного користування земельною ділянкою площею 43 га вартістю майже 1 млн грн. Позов заявлено в інтересах держави в особі Головного управління Держземагенства у Чернігівській області.

Встановлено, що дана земельна ділянка була передана громадянину для створення фермерського господарства. Однак, невдовзі після створення такого господарства його члени звернулися до Ріпкинської райдержадміністрації з заявами про безоплатне одержання кожним із них землі в розмірі земельної частки (паю) у власність. Така можливість дійсно передбачена законодавством для членів фермерських господарств.

Але після цього дане господарство за ініціативою його голови було визнано банкрутом, його державна реєстрація припинена.

При обстеженні цієї земельної ділянки встановлено, що насправді її обробіток давно не здійснюється. Земля перебуває в занедбаному стані: заросла бур’яном, кущами та деревами, що призвело до поширення шкідників і хвороб та в подальшому не дасть можливості використовувати її за цільовим призначенням.

Згідно норм ст. 141 Земельного кодексу України, як припинення діяльності господарства, так і використання землі не за цільовим призначенням є підставами для припинення права користування нею. Як наслідок, і подальшого виділення земельних часток та їх безоплатної приватизації за таких обставин теж відбуватись не повинно.

Заявлений прокуратурою позов наразі перебуває в провадженні суду.

За інф. прокуратури Ріпкинського району


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/