Суббота, 23 января 2021   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Епопея з підрахунком голосів у скандальному 210-ому окрузі триває

Епопея з підрахунком голосів у скандальному 210-ому окрузі триває


Черговий суд щодо діяльності ОВК у 210-му окрузі закінчився. 28 липня, Шостий апеляційний адмінсуд розглянув позов кандидата в народні депутати у 210 виборчому окрузі (Чернігівська область) Бориса Приходька до окружної виборчої комісії округу та повністю її задовольнив.

Згідно з рішенням суду, встановлено:

— протиправною бездіяльність ОВК 210 щодо не складання протоколів про повторний перерахунок голосів на окремих дільницях;

— протиправні дії ОВК 210 щодо порушення процедури перерахунку голосів виборців на окремих дільницях;

— визнано протиправним та скасовано рішення ОВК 210 про визнання голосування на окремій дільниці недійсним;

— також встановлено факт систематичних порушень ОВК 210 Конституції та Закону України «Про вибори народних депутатів України».

У штабі кандидата розцінюють рішення суду як крок до справедливого встановлення результатів виборів в окрузі 210.

Під час виборів в окрузі 210 засоби масової інформації повідомляли про численні порушення, у тому числі і під час прийому протоколів ДВК в окружній виборчій комісії.

Зокрема, говорилося про порушення порядку ведення засідання ОВК, у тому числі системне порушення кворуму, ніхто не контролював кількість членів комісії, присутніх на засіданні.

Крім того, окружна виборча комісія зробила тривалу перерву у своїй роботі, хоча відповідно до закону, її засідання має бути безперервним. Виявлено факти неконтрольованого зберігання виборчої документації.

У день голосування на ДВК спостерігачі кандидатів і представники Комітету виборців України фіксували порушення на дільницях. Також задокументовано втручання поліції у виборчий процес на користь одного з кандидатів і бездіяльність стосовно усіх інших. Заяви про ці факти пролунали на всеукраїнському рівні.

24 липня під стінами ОВК на знак протесту проти фальсифікацій відбувся мітинг.

Також акція протесту пройшла під Чернігівським окружним адміністративним судом, що розглядав позовну заяву Бориса Приходька на системні порушення у діяльності ОВК.

29 липня відбулося ще одне засідання Чернігівського окружного адміністративного суду, за позовом кандидата в народні депутати у 210 виборчому окрузі Бориса Приходька. На засіданні вимагали перерахунку голосів на виборчих дільницях округу, на яких дивним чином змінювався результат після дня волевиявлення громадян і фіксувалися грубі порушення. Про це детальніше розповімо дещо пізніше.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2021 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/