Среда, 25 ноября 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Два береги − дві країни. Як не забрести річкою до іншої держави


Про проходження державного кордону з Республікою Білорусь на річковій ділянці. 

Незабаром розпочнеться навігація на судноплавних прикордонних річках, тому не завадить нагадати, що 18.06.2013 року набрав чинності договір між Україною та Республікою Білорусь «Про державний кордон» від 12.05.1997 року. Цим договором зокрема визначено і проходження лінії державного кордону по річкам Дніпро та Сож.

Колишній адміністративний кордон між УРСР та БРСР не враховував того, що він стане державним кордоном між суверенними країнами і його проходження на місцевості потрібно буде приводити до існуючих міжнародних норм та правил. Враховуючи те, що обидві річки є судноплавними, на них лінія державного кордону мусить проходити по головному фарватеру. В результаті чого між країнами відбувся взаємний обмін територіями.

Україні передано 7 ділянок місцевості, а саме:

безіменний острів на напрямку с. Клубівка (Україна) — с. Абакуми (РБ);

острів Коровник на напрямку с. Суслівка (Україна) — с. Абакуми (РБ);

острів Коловський на напрямку с. Корчів’я (Україна) — с. Крупейки (РБ);

острів Отмут на напрямку с. Углова Рудня (Україна) — с. Деражичі (РБ);

урочище Малож на напрямку с. Миси (Україна) — с. Старі Храковичі (РБ);

острів Заспа на напрямку с. Мньов (Україна) – с. Березки (РБ);

урочища Сетянки, Становище, Бондаревки, Тапиле на напрямку с. Прохорів (Україна) – с. Нижні Жари (РБ).

Республіці Білорусь передано 5 таких ділянок місцевості:

безіменний півострів (ділянка місцевості навколо озера Верхнє) на напрямку с. Н.Яриловичі (Україна) — с. Карпівка (РБ);

безіменний острів на напрямку с. Старі Яриловичі (Україна) — с. Хоминка (РБ);

острів Чаків на напрямку смт. Радуль (Україна) — с. Нова Олешківка (РБ);

урочище Случевський Груд та Кукарські острови на напрямку с. Миси (Україна) — с. Старі Храковичі (РБ);

безіменний острів на напрямку с. Мньов (Україна) — с. Комарин (РБ).

Варто нагадати також про те, що Постановою КМУ від 03.02.2016 року №52 внесено зміни до Постанови від 27.07.1998 року №1147 «Про прикордонний режим», зокрема удосконалено порядок обліку та тримання маломірних суден у пунктах базування, а також їх випуск і пересування у територіальному морі й внутрішніх водах України.

Відтепер їх вихід відбуватиметься лише після завчасного інформування підрозділів Держприкордонслужби, у зоні відповідальності яких вони перебувають. Термін сповіщення — не пізніше ніж за годину до виходу.

Поряд із цим заборонено вихід та плавання малих суден без відповідних дозволів і обладнання в темну пору доби. Також категорично заборонено вихід суден після закінчення навігаційного періоду.

Крім цього, встановлено порядок визначення місць і вимог до облаштування та безпечної експлуатації пунктів базування маломірних суден, а також введено норму, за якою у разі неможливості адміністрацією об'єкта базування забезпечити плавзасоби постійним місцем для стоянки, дозволяється тримати їх в іншому місці за погодженням з адміністрацією та територіальним органом Укртрансбезпеки. Головними умовами при цьому є забезпечення надійного зберігання та обов'язкове інформування відповідного прикордонного підрозділу.

Якщо раніше десятки човнів, яким не вистачало місця на причалах, були розкидані по узбережжю, що іноді призводило до негативних наслідків, то тепер же, дотримуючись певних правил, їхні власники можуть не ризикувати і зберігати плавзасіб удома (але не на узбережжі поза об'єктами базування).

Що ж стосується відкриття пуктів базування, то їх кількість і місця розташування визначені рішенням Чернігівської обласної державної адміністрації, і перед початком навігації, міжвідомчою комісією буде перевірено їх придатність до експлуатації, після чого саме на них буде здійснюватися вихід на маломірних плавзасобах на акваторії прикордонних річок.

Не зважаючи на значну зацікавленість в цьому місцевого населення, роботи по відновленню після зимового періоду місць базування поки що ведуться досить мляво. Такий стан речей, якщо не зазнає докорінних змін найближчим часом, може призвести до заборони використання маломірних плавзасобів на прикордонних водоймах, за виключенням тих пунктів базування, де все відповідатиме вимогам експлуатації.

Звертаємо також увагу жителів прилеглих до державного кордону населених пунктів, відпочивальників та рибалок про адміністративну відповідальність за статтею 204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення за незаконне перетинання або спробу незаконного перетинання державного кордону України.

Олександр ДУДКО 


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/