Суббота, 10 апреля 2021   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Дружині загиблого чоловіка-військовослужбовця допомогли чернігівські юристи

Дружині загиблого чоловіка-військовослужбовця допомогли чернігівські юристи


До Чернігівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулась клієнтка, яка перебуває під юрисдикцією України, у якої середньомісячний дохід не перевищує двох розмірів прожиткового мінімуму, розрахованого та затвердженого відповідно до закону для осіб, які належать до основних соціальних і демографічних груп населення. Жінці необхідно було встановити факт, що має юридичне значення.

Клієнтка, як дружина загиблого чоловіка-військовослужбовця, не мала змоги підтвердити своє право на призначення та отримання одноразової грошової допомоги внаслідок допущених помилок в перекладі з російської мови на українську мову прізвищ та по батькові батьків свого чоловіка.

Отримавши доручення, адвокат Сергій Дедіченко зустрівся з клієнткою, дослідив обставини справи та склав заяву про встановлення факту родинних відносин між померлим чоловіком та його батьками з метою впорядкування особистих документів клієнтки та отримання одноразової повної грошової допомоги відповідно до Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей». Також адвокатом було складено адвокатські запити до органів місцевого самоврядування з метою отримання довідки про місце реєстрації батьків чоловіка та заяву про виклик свідків для підтвердження факту спільного проживання однією сім'єю батьків та чоловіка заявниці.

Чернігівський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги знаходиться за адресою: місто Чернігів, проспект Миру, 49-А, офіс 709, 7-й поверх, тел. 77-51-68.

У судовому засіданні адвокат та його клієнт підтримали подану заяву, просили її задовольнити.

Новозаводський районний суд м. Чернігова вирішив заяву задовольнити, встановити факт родинних відносин між батьками та чоловіком клієнтки.

Володимир Бобруйко

Володимир Бобруйко

Слід зазначити, що існує відповідний порядок встановлення фактів, які мають юридичне значення.

Статтею 3 Цивільного процесуального кодексу України передбачається, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

Як бачимо з вищенаведеного прикладу, у судовому порядку можуть бути встановлені факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.

У відповідності до статті 234 ЦПК України справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав вирішуються в порядку окремого провадження.

Суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.

Згідно статті 257 ЦПК України заява фізичної особи про встановлення факту, що має юридичне значення, подається до суду за місцем її проживання.

Правові основи щодо звернення з такою заявою визначені статтями 256, 257, 259 ЦПК України.

До заяви необхідно долучити: документи що підтверджують особу заявника, документи що підтверджують обставини, на які заявник посилається як на підтвердження своїх вимог, квитанцію про сплату судового збору. Згідно пункту 1 частини першої статті 256 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами.

У відповідності до пункту 6 частини першої статті 256 ЦПК України судом розглядаються справи про встановлення належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім'я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з ім'ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.

Керуючись статтею 259 ЦПК України у рішенні суду повинно бути зазначено відомості про факт, встановлений судом, мету його встановлення, а також докази, на підставі яких суд установив цей факт.

Володимир Бобруйко, директор Чернігівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2021 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/