Четверг, 4 июня 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Досвід Чернігівщини у сфері земельних відносин презентували у Києві


На міжнародній конференції «Децентралізація, управління землями та розвиток громад», що відбулася 14 грудня у Києві і учасниками якої стали понад 100 ОТГ України, презентовано досвід Кіптівської ОТГ щодо впорядкування земельних відносин.

Підсумки реалізації проекту USAID «Підтримка аграрного та сільського розвитку» представив керівник громади Володимир Кучма.

Він зазначив, що завдяки пілотному проекту USAID у громаді вдалося упорядкувати всю інформацію про землі ОТГ.

«Я вдячний партнерам, особливо керівнику проекту Патріку Рейдеру, за спільну діяльність. Результати проекту більш, аніж переконливі», — сказав Володимир Кучма.

За кілька місяців у громаді розроблено схему сучасного використання земель Кіптівської ОТГ, схему запланованих заходів щодо раціонального використання та охорони земель, схему перспективного використання земель й організації території ОТГ. Також створено стратегію місцевого економічного розвитку Кіптівської ОТГ, а в рамках стратегії – інвестицій проект «Створення місцевого аграрного ринку в с.Кіпті» вартістю понад 1,4 млн грн. Завдяки проекту відбулося упорядкування земельних відносин у громаді, і жителі громади, інвестори, держава отримали значні переваги.

децентралізація_конференція

Також Володимир Кучма підкреслив, що визначено й економічний ефект проекту. За попередніми підрахунками, від передачі в оренду сільськогосподарських угідь надходження до бюджету становитимуть понад 1,3 млн. грн. на рік, крім того, виявлено 150 га лісових насаджень, що раніше не обліковувалися.

Конференція «Децентралізація, управління землями та розвиток громад» була організована Проектом USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку» (ARDS) спільно з Всеукраїнською асоціацією сільських та селищних рад задля поширення кращих практик та універсальних інноваційних рішень ефективного використання і захисту земель в умовах децентралізації, а також обговорення нових можливостей розвитку територіальних громад із залученням інвесторів.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/