Суббота, 26 сентября 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Домашня коптильня. Спробуйте зробити


Коптильня_01Цікаву, а може, й дещо оригінальну коптильню запропонував наш читач із Ніжина. Можливо, когось із наших читачів теж зацікавить такий зовсім нескладний виріб.

Купуючи на базарі м’ясо, сало, рибу, люди, здебільшого, віддають перевагу свіжим і копченим продуктам. Свіжі — само собою зрозуміло, а от чи природно закопчені вони, ще не факт. Бо в наш час, як відомо, чого тільки не використовують при копченні, яких тільки шкідливих речовин не додають при цьому. Та й не з дешевих такі копчені продукти.

А от самостійно зробити зі свіжих копчені продукти не так уже й складно. Та й коптильня може бути власною, домашньою.

Коптильня

Основа такого пристрою — металевий короб із витяжкою і, образно кажучи, кочегарка (дивитися ілюстрацію). Коробом може слугувати стара духовка чи будь-який інший металевий ящик, у якому робимо два отвори: нижній і верхній. Дверцята, зрозуміло, необхідні для розміщення продукції.

У верхній частині короба слід натягнути дріт (2–3 шт.), до якого через певну відстань кріпимо гачки для підвішування продуктів. Дверцята мають щільно закриватись. А витяжку доповнюємо димоходом і спрямовуємо у кватирку чи вийняту шибку, якщо коптильня, наприклад, стоїть на заскленому балконі. Пристрій можна також розмістити на кухні, спрямувавши витяжку у вентиляційну трубу.

Весь секрет такого пристрою в тому, що джерелом тепла слугує звичайна електрична плитка з напругою на 220 В, яку встановлюємо під нижній отвір коптильні. Її нагрівальний елемент повинен бути герметично закритим. За його діаметром слід підібрати старий друшляк, лійку або зробити з жерсті ковпак, який прикриватиме елемент зверху. У ковпаку просвердлюють дірки, щоб виходив дим.

Нагріваючись, дрова без достатнього доступу кисню будуть тільки тліти, і дим обкурюватиме м’ясо чи рибу. Регулювати тепло можна перемикачем на плитці, а також наявністю тліючого матеріалу (дров). Найкращими є дрова з вишні, черешні, сливи, можна груші, яблуні, берези, липи, але ні в якому разі не слід використовувати дерева хвойних порід, а також дуб, граб, осику, вільху тощо.

Тривалість копчення залежить від товщини й маси продуктів та кількості тепла й диму. Проте майте на увазі, що температура всередині коптильні не повинна перевищувати 35–40?С. За вищої температури страви будуть тушкуватися, а не коптитися, і їх смакові якості різко зміняться.

Орієнтовна тривалість якісного копчення в такій конструкції становить 3–4 доби (бажано без перерви). Щоб страва вийшла смачною, якісною, лежкою та привабливою на вигляд, попередньо слід продукти підготувати належним чином.

Арсеній КОВАЛЕЦЬ, м. Ніжин 


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/