Суббота, 27 февраля 2021   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

До яких порушень вдаються платники податків у Чернігові


З початку року фахівцями податкового у Чернігові підрозділу проведено 474 перевірки платників податків з питань обчислення та своєчасності внесення до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб, єдиного внеску та інших податків та зборів.  

Про це повідомила заступник начальника управління податків і зборів з фізичних осіб Державної податкової інспекції у м. Чернігові Головного управління Державної фіскальної служби у Чернігівській області Тетяна Гончарова.

За результатами проведених перевірок донараховано  1107,2 тис грн податків і зборів, які підлягають сплати до бюджету.

Податківець узагальнила найбільш поширені порушення платниками податків  податкового законодавства, встановлені при проведенні перевірок.

Так, фізичними особами − підприємцями найчастіше порушується податкове законодавства в частині:

віднесення до складу валових витрат суми коштів, витрачених на придбання продукції, товарів, робіт, послуг, що не використовуються при здійсненні підприємницької діяльності;

віднесення до складу валових витрат витрат, які фактично не оплачені;

віднесення до складу валових витрат суми коштів, витрачених на придбання товарів, які в подальшому не реалізовані.

Найбільш поширені серед юридичних осіб порушення податкового законодавства —  це не оподаткування суми надміру витрачених коштів, отриманих платником податку під звіт та не повернутих у встановлені законодавством строки, які не підтверджені платіжними документами в оригіналі. Готівкові розрахунки проводилися без подання одержувачем коштів платіжного документа, який підтверджував би сплату покупцем готівкових коштів. Також, до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платники податків не включають суми коштів, сплачених підприємством за страхування  автомобіля, орендованого у фізичної особи.

«В поточному році особлива увага приділялась підприємствам, які мають заборгованість по заробітній платі та по податку на доходи фізичних осіб. В поточному році з питання своєчасності та повноти перерахування до бюджету податку на доходи фізичних осіб перевірено 4 суб’єкта господарювання,  які мають заборгованість по заробітній платі. За результатами зазначених перевірок до бюджету донараховано податків та зборів на суму 160 тис гривень», − зазначила Тетяна Гончарова.

Алла БУЛАВА


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2021 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/