Суббота, 24 октября 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

До бюджету Чернігова надійшло понад 2 млн грн транспортного податку


ДПІ у м. Чернігові нагадує, що об’єктом оподаткування транспортним податком є легкові автомобілі, які використовувалися до 5 років і мають об’єм циліндрів двигуна понад 3000 куб.см.

Про це нагадала керівник сектору комунікацій Державної податкової служби у м. Чернігові Алла БУЛАВА.

Базою оподаткування є легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування відповідно до п.п.267.2.1 п.267.2 ст.267 Податкового кодексу України. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.

Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів оподаткування фізичних осіб здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації такої особи. Податкове повідомлення-рішення про сплату суми податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його реєстрації до 01 липня року базового податкового (звітного) періоду (року). Транспортний податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення за місцем реєстрації об’єктів оподаткування і зараховується до відповідного бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України.

Юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцем реєстрації об’єкта оподаткування декларацію з розбивкою річної суми рівними частками поквартально (пп.267.6.4 п.267.6 ст.267 Кодексу). Декларація складається за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 10.04.2015 р. № 415. Сплачується податок авансовими внесками щокварталу до 30 числа, що настає за звітним кварталом. Щодо об'єктів оподаткування, придбаних протягом року, то декларація юридичною особою подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об'єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об'єкт.

За словами начальника відділу адміністрування майнових податків ДПІ у м. Чернігові ГУ ДФС у Чернігівській області Олени Березовської, в поточному році місцевий бюджет поповнено транспортним податком на 2120,6 млн. гривень.

До речі, на обліку в ДПІ у м. Чернігові загалом перебуває 20 суб’єктів господарювання — юридичні особи, які є платниками транспортного податку. А що стосується фізичних осіб, то в поточному році таких платників 105.

Податківець також  зазначила, що у пересічних громадян — власників автомобілів вникають запитання щодо обчислення та сплати транспортного податку, зокрема,  при  викраденні легкового автомобіля.

«Щодо обов’язку сплачувати транспортний податок за автомобіль, який є об’єктом оподаткування, якщо його викрадено, то слід врахувати: якщо викрадений легковий автомобіль, що використовувався до 5 років з об’ємом циліндрів двигуна понад 3000 куб. см., не знято з реєстрації в органах внутрішніх справ (тобто обліковується у власності платника податку), то такий платник зобов’язаний сплачувати транспортний податок за ставкою та у строки, встановлені ст. 267 Кодексу», — зазначила Олена Березовська.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/