Суббота, 24 октября 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

До бюджетів Чернігівщини надійшло 433, 7 млн грн земельного податку


За інформацією відділу моніторингу доходів та обліково-звітних систем ГУ ДФС у Чернігівській області, з початку 2016 року власники та орендарі земельних ділянок Чернігівщини сплатили до місцевих бюджетів області 433,7 млн.грн. земельного податку. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року находження цього податку зросли у півтора рази або на 158,3 млн.гривень.

Про це повідомили в секторі комунікацій відділу організації роботи Головної Державної фіскальної служби у Чернігівській області.

У загальній сумі надходжень 83,3 відсотки сплачено юридичними особами (361,2 млн.грн.), від підприємців та громадян надійшло 72,5 млн.гривень.

Третина загальної суми надходжень сплачена до бюджету м.Чернігова (141,8 млн.грн.), адже сільськогосподарські товаровиробники у районах області відповідно до діючого законодавства звільнені від сплати земельного податку за умови обрання спрощеного режиму оподаткування (єдиний податок IV групи). До того ж, на суму надходжень значною мірою впливають нормативна грошова оцінка земель та надані пільги. В результаті за рахунок земельного податку бюджети територіальних громад отримують від 16 відсотків надходжень — Козелецький та Чернігівський райони, до 35 відсотків — Сосницький, Городнянський та Менський райони.

Слід нагадати, що обов’язок сплати земельного податку у власників землі та землекористувачів виникає з дня набуття права власності або права на користування земельною ділянкою. У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою податок сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні в поточному році.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/