Четверг, 25 апреля 2024   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Діяльність приватних навчальних закладів повинна контролювати держава

Діяльність приватних навчальних закладів повинна контролювати держава


Уряд має прогнозувати на кілька років потребу у кваліфікованих кадрах у різних галузях економіки і відповідно до цього планувати державне замовлення у вищих навчальних закладах України.

У цьому переконаний депутат Чернігівської міської ради, ректор Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г.Шевченка Микола Носко (на фото).

За його словами, у Чернігові наразі держзамовлення на педагогічні спеціальності не зазнало скорочення.

«Цього року університет отримав 324 місця державного замовлення проти 310 торік. Більш відчутним для нас є скорочення кількості випускників у школах регіону. Адже цього року ЗНО складали на тисячу випускників менше, аніж минулого року, і ми це відчуваємо», — прокоментував ректор ЧНПУ імені Т.Г.Шевченка.

Нинішнього року в університеті відкрили юридичну спеціальність «право» і продовжують працювати над відкриттям спеціальності «фармації», адже навчальний заклад має необхідну матеріально-технічну базу і кадрове забезпечення. Загалом, ЧНПУ імені Т.Г.Шевченка виконує набір на державне замовлення із 13 непедагогічних спеціальностей.

Хоча в інших навчальних закладах скорочення державного замовлення досягнуло до 20%, і уряд назвав це раціоналізацією дотації на освіту в 2017 році. На жаль, Кабмін не навів жодного прогнозу щодо потреби у тих чи інших спеціалістах в економіці України через 4-5 роки (коли сьогоднішні абітурієнти закінчать виші).

Ректор звертає увагу, що вкотре зміни було внесено вже тоді, коли абітурієнти не лише склали ЗНО, але й почали подавати документи на вступ. Так само вчинив уряд минулого року, коли вже під час вступної кампанії було змінено принцип розподілу бюджетних місць у вишах.

Будь-які зміни до умов вступу та навчання мають вноситися не пізніше до 1 січня року, в якому вони набувають чинності. Разом з тим, держава має не скорочувати видатки на освіту, а навпаки – їх збільшувати. В іншому разі, найобдарованіша українська молодь виїжджатиме на навчання за кордон. Водночас на державному рівні має регулюватися діяльність приватних вищих навчальних закладів, адже почасти вони працюють у непристосованих приміщеннях і не можуть надати знання необхідної якості, а просто «штампують» за гроші дипломи.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2024 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/