Суббота, 28 ноября 2020   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно
Децентралізація: Мільйони — на ремонти доріг

Децентралізація: Мільйони — на ремонти доріг


Гостра потреба у ремонті доріг – нагальна проблема, яка дісталася у спадок новоствореним громадам. Адже їхній стан – як ґрунтових, так і з асфальтовим покриттям – незадовільний.

Так само очевидно, що й відремонтувати їх одночасно також неможливо, бо ніякий бюджет такого навантаження не витримає, оскільки це дуже дороговартісна справа. Ще одна, не менш вагома, проблема – розмежування доріг у підпорядкуванні. Є дороги місцевого значення, є обласного і державного. І так складається, що ремонтувати їх за кошти місцевого бюджету – порушення закону.

Бобровицька громада у 2019-му році чималі кошти вклала у капітальний та поточний ремонт доріг. Більше того, нарешті у місті Бобровиця взялися за довгоочікуване будівництво тротуарів. Дорога до Школи мистецтв та Музичної школи для батьків, діти яких відвідують різноманітні гуртки, донедавна була справжнім випробовуванням. Адже вихованцям доводилося щодня долати цю відстань, йдучи обабіч дороги, якою носяться автомобілі. Часом з недопустимою швидкістю. Словом, небезпека крокувала поряд з дітьми. Наразі ремонтники завершують підготовчі роботи й засипку щебенем і вже днями розпочнуть асфальтування тротуару.

— Згідно з проектно-кошторисною документацією, на будівництво тротуару по вулиці Івана Франка з бюджету Бобровицької громади виділено 1 мільйон 32 тисячі гривень, – розповідає начальниця відділу будівництва, житлово-комунального господарства та благоустрою Бобровицької міської ради Світлана Дудар. – Виконавець робіт – ТОВ «Укрбуд Забудова». Це та ж сама фірма, яка ремонтує нам дороги. Завершать тут і візьмуться за будівництво ще одного тротуару окремими ділянками по центральній вулиці Незалежності: до монументу Героям АТО – це одна ділянка, і до гімназії – інша. Тут теж великий потік дітей, а безпека для нас – понад усе. На тротуарне покриття цієї ділянки закладено 395 тисяч гривень.

Тротуар у Бобровиці чекає асфальтування

Загалом з бюджету громади цьогоріч виділено 5 мільйонів 141 тисяча гривень на капітальний ремонт доріг і тротуарів. Це порівняно з минулим роком на 1 мільйон 300 тисяч гривень більше. І 2 мільйони 580 тисяч гривень – на поточний ремонт.

— Завершився капремонт вулиці Шевченка, що у селі Озеряни, який нам обійшовся в 1 мільйон 250 тисяч гривень. Він теж робився окремими ділянками. Загалом 1260 квадратних метрів. У Ярославці відремонтували Кленову вулицю. Виділили з бюджету 1 мільйон 103 тисячі гривень. На капремонт вулиці Незалежності у Бобровиці з казни громади пішло 1 мільйон 361 тисяча гривень, – констатує Світлана Петрівна. – Щодо поточного ремонту, то його зробили на тринадцяти вулицях Бобровиці і витратили 1 мільйон 100 тисяч гривень. Також на п’яти вулицях села Петрівка провели ямковий ремонт на суму 992 тисячі гривень. По одній вулиці у селі Свидовець – 197 тисяч гривень та Олександрівка – 198 тисяч гривень. У цих трьох селах на прохання старост був зроблений ремонт дорожнього полотна за особливою технологією з використанням щебеню та асфальтобетонної крихти. Ви знаєте, вийшло дуже гарно і економно. Будемо бачити, як це покриття витримає зиму.

Також у Бобровицькій громаді було здійснено капітальний ремонт двох доріг за кошти державної субвенції. Це обласні автомобільні дороги загального користування місцевого значення. Тож замовником виступило – управління капітального будівництва Чернігівської обласної державної адміністрації. На офіційному сайті «Прозоро» зазначено, що на поточний ремонт обласної автомобільної дороги загального користування місцевого значення Бобровиця – Рудьківка – Сухиня витрачено 4 789 656 гривень. Інша дорога – Кобижча – Горбачі – Свидовець. Її бюджет – 4 579 498 гривень.

Староста села Горбачі Любов Вальченко телефоном розповіла, що між селами Кобижча і Горбачі дорогу на ділянці протяжністю три кілометри зробили ще минулого року за державні кошти, а у серпні цьогоріч поклали асфальт через село.

— Один кілометр двісті метрів, – говорить Любов Миколаївна. – Гарно так зробили, грейдером розширили узбіччя. Тепер хоч можна нормально їздити. Дорога добротна, але робили все, як кажуть: у нас, але без нас. Жодні документи, кошториси через нас не проходили. Нам пояснили, що це дорога обласного значення і кошти на неї виділені з державної субвенції.

Сніжана Божок, фото автора

На першому фото: Дорога у селі Горбачі


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2020 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/