Вторник, 26 января 2021   Підпишіться на отримання новин  RSS  Лист редактору
Популярно

Чи вчасно пенсіонери отримають гроші восени? Є одна умова


Наприкінці липня 2018 року Пенсійний фонд не зміг своєчасно виплатити пенсії українцям. Він був змушений звернутися за ссудою в Державне казначейство, оскільки нестача коштів у самому Фонді складала більше 4 млрд гривень. На середину серпня проблема з затримками була вирішена.

Заступник голови Стратегічної групи радників при Кабінеті міністрів України Павло Кухта аналізує, чи треба українцям остерігатися нових проблем з Пенсійним фондом.

Пенсійний фонд пояснює затримку касовими розривами: кошти на виплату пенсій Фонд отримує від Єдиного соціального внеску. Якщо кошти від ЄСВ надходять у бюджет із запізненням, це одразу відбивається і на роботі Пенсійного фонду.

Касовий розрив — насправді основний фактор, який вплинув на ситуацію: десь гроші прийшли раніше, десь — пізніше. Можливо, свою роль зіграли незначні помилки з плануванням по датах (від затримок пострадали виключно українці, які отримують пенсію з 22 по 25 числа кожного місяця — VoxConnector).

Другий фактор, який міг “допомогти” у виникненні проблеми — це військові пенсії. Вони в цілому вище за середні українські пенсії, а значить, за їхній рахунок значно збільшується необхідна сума виплат. Це створює певний фінансовий тиск на Пенсійний фонд.

В цілому ж, затримка виплати пенсій, що налякала українців у липні — просто питання балансування доходів із витратами, причому доходи у Пенсійному фонді на даний момент є вищими від запланованих. Але, очевидно, трохи не вистачило коштів, щоб своєчасно все покрити.

Варто відзначити, що є певна проблема, пов'язана з нашими міжнародними партнерами. За умовами програми МВФ  Україні потрібно заморозити рівень дефіциту: він не повинен рости. Відповідно, дуже важливо, щоб Пенсійний фонд вклався в свій бюджет  і не вимагав від Міністерства фінансів більше, ніж закладено у плані.

Я сподіваюся, що виплати пенсій не стануть проблемою наступного місяця. В основному це залежить від стану економіки та ризиків — до повторення ситуації може привести нова затримка надходжень від ЄСВ.

Найкращий спосіб запобігти виникненню подібних проблем у майбутньому — це продовжити програму МВФ. Якщо в найближчий час не буде узгоджене отримання чергового гранту, у держави можуть виникнути нові труднощі, в тому числі і з Пенсійним фондом.

VoxUkraine, спеціально для видання Біла хата


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

© 2021 Біла хата
Наші матеріали розміщувати в інших виданнях дозволяється лише при умові зазначення гіперпосилання публікації на сайті http://bilahata.net/